make 3.74.4 - en to nl translation catalogue (296 entries)

en: 
    # %u `vpath' search paths.
nl: 
    # %u `vpath' zoekpaden.

en: 
    # %u files in %u hash buckets.
nl: 
    # %u bestanden in %u hash buckets (FIXME).

en: 
    # %u implicit rules, %u
nl: 
    # %u implicite regels, %u

en: 
    # Files
nl: 
    # Bestanden

en: 
    # Finished Make data base on %s
nl: 
    # Klaar met Make data base op %s

en: 
    # General (`VPATH' variable) search path:
    #
nl: 
    # Algemeen (`VPATH' variabele) zoekpad:
    #

en: 
    # Implicit Rules
nl: 
    # Impliciete regels

en: 
    # Make data base, printed on %s
nl: 
    # Make data base, geprint op %s

en: 
    # No files.
nl: 
    # Geen bestanden.

en: 
    # No general (`VPATH' variable) search path.
nl: 
    # Geen standaard (`VPATH' variabele) zoekpad.

en: 
    # No implicit rules.
nl: 
    # Geen implicite regels.

en: 
    # VPATH Search Paths
nl: 
    # VPATH Zoekpaden

en: 
    # Variables
nl: 
    # Variabelen

en:   Date %s
nl:   Datum %s

en:  (core dumped)
nl:  (core gedumpt)

en:  (don't care)
nl:  (kan me niet schelen)

en:  (ignored)
nl:  (genegeerd)

en:  (name might be truncated)
nl:  (naam kan ingekort zijn)

en:  (no default goal)
nl:  (geen standaard doel)

en:  (no ~ expansion)
nl:  (geen ~ expansie)

en:  (remote)
nl:  (op afstand)

en:  (search path)
nl:  (zoek pad)

en:  files,
nl:  bestanden,

en:  impossibilities
nl:  onmogelijkheden

en:  impossibilities in %u directories.
nl:  onmogelijkheden in in %u directories.

en:  not
nl:  niet

en:  remote
nl:  op afstand

en:  so far.
nl:  tot zo ver.

en: #  A default or MAKEFILES makefile.
nl: #  Een standaard of MAKEFILES makefile.

en: #  Also makes:
nl: #  Maakt ook:

en: #  Command-line target.
nl: #  Commando-regel doel.

en: #  Commands currently running (THIS IS A BUG).
nl: #  Commando's welke nu uitgevoerd worden (THIS IS A BUG).

en: #  Dependencies commands running (THIS IS A BUG).
nl: #  Afhankelijken commando's welke nu uitgevoerd worden (THIS IS A BUG).

en: #  Failed to be updated.
nl: #  Updaten faalde.

en: #  File does not exist.
nl: #  Bestand bestaat niet.

en: #  File has%s been updated.
nl: #  Bestand is%s gewijzigd.

en: #  File is an intermediate dependency.
nl: #  Bestand is een tijdelijke afhankelijke.

en: #  Implicit rule search has%s been done.
nl: #  Impliciete zoek regel is%s uitgevoerd.

en: #  Implicit/static pattern stem: `%s'
nl: #  Impliciete/statische patroon stem: `%s'

en: #  Invalid value in `command_state' member!
nl: #  Ongeldige waarde in `command_state' deelnemer!

en: #  Invalid value in `update_status' member!
nl: #  Ongeldige waarde in `update_status' onderdeel!

en: #  Last modified %.24s (%0lx)
nl: #  Laatst gewijzigd %.24s (%0lx)

en: #  Last modified %.24s (%ld)
nl: #  Laatst gewijzigd %.24s (%ld)

en: #  Modification time never checked.
nl: #  Wijziging tijd nooit gecontroleerd.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
nl: #  Dient geupdate te worden (-q is aktie).

en: #  Phony target (dependency of .PHONY).
nl: #  Phony doel (afhankelijk van .PHONY).

en: #  Precious file (dependency of .PRECIOUS).
nl: #  Precious bestand (afhankelijk van .PRECIOUS).

en: #  Successfully updated.
nl: #  Wijziging succesvol.

en: # %s (device %d, inode %d):
nl: # %s (apparaat %d, inode %d):

en: # %s (device %d, inode %d): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %d, inode %d): kan niet worden geopend.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
nl: # %s (apparaat %d, inode [%d,%d,%d]): kan niet worden geopend.

en: # %s: could not be stat'd.
nl: # %s: kan niet worden gestat'd (FIXME).

en: # %u variables in %u hash buckets.
nl: # %u variabelen in %u hash buckets.

en: # No `vpath' search paths.
nl: # Geen `vpath' zoekpaden.

en: # No variables.
nl: # Geen variabelen.

en: # Not a target:
nl: # Niet een bestemming:

en: # average %.1f files per bucket, max %u files in one bucket.
nl: # gemiddeld %.1f bestanden per bucket, maximaal %u bestanden in een bucket (FIXME).

en: # average of %.1f variables per bucket, max %u in one bucket.
nl: # gemiddelde van %.1f variabelen per bucket, maximaal %u in een bucket.

en: # average of %d.%d variables per bucket, max %u in one bucket.
nl: # gemiddelde van %d.%d variabelen per bucket, maximaal %u in een bucket.

en: %s access: user %d (real %d), group %d (real %d)
nl: %s toegang: gebruiker %d (werkelijk %d), groep %d (werkelijk %d)

en: %s finished.
nl: %s afgerond.

en: %s: Command not found
nl: %s: Commando niet gevonden

en: %s: Shell program not found
nl: %s: Shell programa niet gevonden

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: onjuiste optie -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argument toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is niet eenduidig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argument toe

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: unknown signal
nl: %s: onbekend signaal

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %sGNU Make version %s
nl: %sGNU Make versie %s

en: %sNo rule to make target `%s'%s
nl: %sGeen regel voor het maken van doel `%s'%s

en: %sNo rule to make target `%s', needed by `%s'%s
nl: %sGeen regel voor aanmaken doel `%s', nodig voor `%s'%s

en: *** Deleting intermediate file `%s'
nl: *** Verwijderen tijdelijk bestand `%s'

en: *** File `%s' has modification time in the future
nl: *** Bestand `%s' heeft een wijzigingstijd in de toekomst

en: *** Waiting for unfinished jobs....
nl: *** Wachten op onafgeronde jobs...

en: *** [%s] Error %d
nl: *** [%s] Fout %d

en: *** [%s] Error 0x%x%s
nl: *** [%s] Fout 0x%x%s

en: , by Richard Stallman and Roland McGrath.
    %sCopyright (C) 1988, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 Free Software Foundation, Inc.
    %sThis is free software; see the source for copying conditions.
    %sThere is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A
    %sPARTICULAR PURPOSE.
nl: , door Richard Stallman en Roland McGrath.
    %sCopyright (C) 1988, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 Free Software Foundation, Inc.
    %sDit is vrije software; bekijk de broncode voor copieer condities.
    %sEr is GEEN garantie; niet voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN
    %sSPECIFIC DOEL.

en: 1-minute: %f
nl: 1-minuut: %f

en: 15-minute: %f
nl: 15-minuten: %f

en: 5-minute: %f
nl: 5-minuten: %f

en: ?? getopt returned character code 0%o ??
nl: ?? getopt geeft karakter code 0%o ??

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Alarm clock
nl: Alarmklok

en: Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg
nl: Sta N jobs tegelijkertijd toe; oneindig veel jobs bij geen argument

en: Avoiding implicit rule recursion.%s%s
nl: Vermijden impliciete regel recursie.%s%s

en: BUG: num_pattern_rules wrong!  %u != %u
nl: BUG: onjuist aantal patroon regels!  %u != %u

en: Bad system call
nl: Onjuiste systeem aanroep

en: Broken pipe
nl: Gebroken doorsturing

en: Bus error
nl: Bus fout

en: CPU time limit exceeded
nl: CPU tijd limiet overschreden

en: Change to DIRECTORY before doing anything
nl: Veranderen naar DIRECTORY voordat iets gedaan wordt

en: Child
nl: Sub-proces

en: Child exited
nl: Sub-proces afgelopen

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
nl: Niet doorgegaan met rondgaande %s <- %s afhankelijkheid.

en: Commands for `%s' will be ignored in favor of those for `%s'.
nl: Commando's voor `%s' worden genegeerd ten faveure van die voor `%s'.

en: Commands for file `%s' were found by implicit rule search,
nl: Commando's voor bestand `%s' zijn gevonden door implicite zoek regels.

en: Commands of `%s' are being run.
nl: Commando's van `%s' worden uitgevoerd.

en: Commands were specified for file `%s' at %s:%u,
nl: Commando's zijn specifiek voor bestand `%s' op %s:%u,

en: Consider FILE to be infinitely new
nl: Veronderstel dat BESTAND oneindig nieuw is

en: Consider FILE to be very old and don't remake it
nl: Veronderstel BESTAND zeer oud is en maak het niet opnieuw

en: Considering target file `%s'.
nl: Overwegen doel bestand `%s'.

en: Continued
nl: Gecontinueerd

en: Couldn't change back to original directory.
nl: Kan niet terug naar originele directory.

en: Customs won't export: %s
nl: Customs zullen niet exporteren: %s

en: Danger signal
nl: Gevaar signaal

en: Dependency `%s' does not exist.
nl: Afhankelijkheid `%s' bestaat niet.

en: Dependency `%s' is %s than dependent `%s'.
nl: Afhankelijkheid `%s' is %s dan afhankelijke `%s'.

en: Disable the built-in implicit rules
nl: Schakel de ingebouwde impliciete regels uit

en: Don't actually run any commands; just print them
nl: Voer geen commando's uit; laat ze alleen maar zien

en: Don't echo commands
nl: Laat geen commando's zien

en: Don't start multiple jobs unless load is below N
nl: Start niet meerdere jobs tenzij de belasting beneden N is

en: Entering
nl: Binnengaan van

en: Environment variables override makefiles
nl: Omgevingsvariabele overschrijven makefiles

en: Error getting load average
nl: Fout bij achterhalen belastingsgemiddelde

en: Error getting module info, %d
nl: Fout bij verkrijgen module informatie, %d

en: Error in lbr$ini_control, %d
nl: Fout in lbr$ini_control, %d

en: Error looking up module %s in library %s, %d
nl: Fout bij opzoeken van module %s in bibliotheekbestand %s, %d

en: Error opening library %s to lookup member %s, %d
nl: Fout bij openen bibliotheek %s bij opzoeken onderdeel %s, %d

en: Error spawning, %d
nl: Fout spawning, %d

en: Executing %s instead
nl: In plaats hiervan yitvoeren van %s

en: Extraneous text after `%s' directive
nl: Extraneous tekst na `%s' directief

en: Extraneous text after `endef' directive
nl: Extraneous tekst na `endef' directief

en: Failed to remake makefile `%s'.
nl: Gefaald in het opnieuw aanmaken van makefile `%s'.

en: Failed to remake target file `%s'.
nl: Gefaald bij opnieuw aanmaken van doel bestand `%s'.

en: File `%s' does not exist.
nl: Bestand `%s' bestaat niet.

en: File `%s' was considered already.
nl: Bestand `%s' was reeds in overweging genomen. (FIXME)

en: File size limit exceeded
nl: Bestandsgroottelimiet overschreden

en: Finished dependencies of target file `%s'.
nl: Klaar met afhankelijkheden voor doel bestand `%s'.

en: Finished updating file `%s'.
nl: Klaar met updaten bestand `%s'.

en: Floating point exception
nl: Drijvende komma exceptie

en: Found an implicit rule for `%s'.
nl: Implicite regel gevonden voor `%s'.

en: Found dependency as `%s'.%s
nl: Afhankelijkheid gevonden als `%s'.%s

en: Giving up on target file `%s'.
nl: Geef het op voor doel bestand `%s'.

en: Got a SIGCHLD; %d unreaped children.
nl: Got a SIGCHLD; %d unreaped sub-processen.

en: Hangup
nl: Ophangen

en: I/O possible
nl: I/O mogelijk

en: Ignore errors from commands
nl: Negeer fouten van commando's

en: Ignored for compatibility
nl: Genegeerd voor compatibiliteitsredenen

en: Illegal Instruction
nl: Ongeldige instructie

en: Included makefile `%s' was not found.
nl: Geïncludeerde makefile `%s' was niet gevonden.

en: Information request
nl: Verzoek om informatie

en: Initialized
nl: Geïnitialiseerd

en: Job exported to %s ID %u
nl: Job geëxporteerd naar %s ID %u

en: Keep going when some targets can't be made
nl: Doorgaan wanneer sommige doelen niet aangemaakt kunnen worden

en: Killed
nl: Gedood

en: Leaving
nl: Verdwijnen uit

en: Live child 0x%08lx PID %d%s
nl: Aktief sub-proces 0x%08lx PID %d%s

en: Looking for a rule with %s file `%s'.
nl: Zoeken naar een regel met %s bestand `%s'.

en: Looking for an implicit rule for `%s'.
nl: Zoeken naar een impliciete regel voor `%s'.

en: Looking for archive-member implicit rule for `%s'.
nl: Zoek naar een archief-onderdeel impliciete regel voor `%s'.

en: Make
nl: Maak

en: Makefile `%s' might loop; not remaking it.
nl: Makefile `%s' kan `loopen'; wordt niet opnieuw aangemaakt.

en: Makefile `%s' was not found
nl: Makefile `%s' was niet gevonden

en: Must remake target `%s'.
nl: Doel `%s' moet opnieuw gemaakt worden.

en: No
nl: Nee

en: No commands for `%s' and no dependencies actually changed.
nl: Geen commando's voor `%s' en geen gewijzigde afhankelijkheden.

en: No implicit rule found for `%s'.
nl: Geen implicite regel gevonden voor `%s'.

en: No need to remake target `%s'.
nl: Geen reden voor opnieuw aanmaken van doel `%s'.

en: No targets
nl: Geen doelen

en: No targets specified and no makefile found
nl: Geen doelen gespecificeerd en geen makefile gevonden

en: Nothing to be done for `%s'.
nl: Niets te doen voor `%s'.

en: Options:
nl: Opties:

en: Power failure
nl: Voeding faald

en: Print lots of debugging information
nl: Toon veel debug informatie

en: Print make's internal database
nl: Toon make's interne gegevensbeheer

en: Print the current directory
nl: Toon de huidige directory

en: Print the version number of make and exit
nl: Toon het versie-nummer van make en beëindig programma

en: Print this message and exit
nl: Toon deze melding en beëindig programma

en: Profiling timer expired
nl: Profiling timer afgelopen

en: Putting child 0x%08lx PID %05d%s on the chain.
nl: Plaats sub-proces 0x%08lx PID %05d%s in reeks.

en: Re-executing:
nl: Heruitvoeren:

en: Read FILE as a makefile
nl: Lees BESTAND als een makefile

en: Reading makefile `%s'
nl: Lezen maakbestand `%s'

en: Reading makefiles...
nl: Lezen maakbestanden...

en: Reaping %s child 0x%08lx PID %d%s
nl: Reaping %s sub-proces 0x%08lx PID %d%s

en: Recently tried and failed to update file `%s'.
nl: Recentelijk geprobeerd en gefaald bij updaten bestand `%s'.

en: Recursive variable `%s' references itself (eventually)
nl: Recursieve variabele `%s' refereert (uiteindelijk) naar zichzelf

en: Rejecting impossible %s dependency `%s'.
nl: Verwerpen onmogelijke %s afhankelijkheid `%s'.

en: Removing child 0x%08lx PID %d%s from chain.
nl: Verwijder sub-proces 0x%08lx PID %d%s uit reeks.

en: Resource lost
nl: Resource verloren

en: Run no commands; exit status says if up to date
nl: Voer geen commando's uit; exit status vertelt up to date zijn (FIXME)

en: Search DIRECTORY for included makefiles
nl: Doorzoek DIRECTORY voor te includeren makefiles

en: Segmentation fault
nl: Segmentatie fout

en: Signal %d
nl: Signaal %d

en: Signal 12345678901234567890
nl: Signaal 12345678901234567890

en: Still updating file `%s'.
nl: Immer updaten bestand `%s'.

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopped (signal)
nl: Gestopt (signaal)

en: Stopped (tty input)
nl: Gestopt (tty invoer)

en: Stopped (tty output)
nl: Gestopt (tty uitvoer)

en: Successfully remade target file `%s'.
nl: Succesvol opnieuw doel bestand `%s' aangemaakt.

en: Target `%s' is double-colon and has no dependencies.
nl: Doel `%s' is dubbele punt en heeft geen afhankelijkheden.

en: Target `%s' not remade because of errors.
nl: Doel `%s' niet opnieuw gemaakt vanwege fouten.

en: Target file `%s' needs remade under -q.
nl: Doel bestand `%s' dient opnieuw aangemaakt te worden onder -q.

en: Terminated
nl: Getermineerd

en: The dependencies of `%s' are being made.
nl: De afhankelijkheden voor `%s' worden gemaakt.

en: Touch targets instead of remaking them
nl: Touch doelen in plaats van opnieuw aanmaken

en: Trying %s dependency `%s'.
nl: Probeer %s afhankelijkheid `%s'.

en: Trying pattern rule with stem `%.*s'.
nl: Probeer patroon regel met stam `%.*s'.

en: Turn off -w, even if it was turned on implicitly
nl: Zet -w uit, zelfs als het impliciet aangezet is

en: Turns off -k
nl: -k is uitgezet

en: Unknown error %d
nl: Onbekende fout %d

en: Unknown error 12345678901234567890
nl: Onbekende fout 12345678901234567890

en: Unknown%s job %d
nl: Onbekend%s job %d

en: Updating goal targets....
nl: Updaten doel bestemmingen...

en: Updating makefiles....
nl: Updaten van makefiles...

en: Urgent I/O condition
nl: Urgente I/O conditie

en: Usage: %s [options] [target] ...
nl: Gebruik: %s [opties] [doel] ...

en: User
nl: Gebruiker

en: User defined signal 1
nl: Gebruiker gedefinieerd singaal 1

en: User defined signal 2
nl: Gebruiker gedefinieerd signaal 2

en: Using default commands for `%s'.
nl: Gebruik standaard commando's voor `%s'.

en: Virtual timer expired
nl: Virtuele timer afgelopen

en: Warn when an undefined variable is referenced
nl: Waarschuw indien naar een ongedefinieerde variabele wordt gerefereerd

en: Window changed
nl: Venster gewijzigd

en: [%s] Error %d (ignored)
nl: [%s] Fout %d (genegeerd)

en: `override' directive
nl: `overschrijf' directief

en: an unknown directory
nl: een onbekende directory

en: attempt to use unsupported feature: `%s'
nl: poging tot gebruik van een niet ondersteunde feature: `%s'

en: automatic
nl: automatisch

en: but `%s' is now considered the same file as `%s'.
nl: maar `%s' wordt nu beschouwd als het zelfde bestand als `%s'.

en: can't rename double-colon `%s' to single-colon `%s'
nl: kan dubbele colon `%s' niet hernoemen in enkele colon `%s'

en: can't rename single-colon `%s' to double-colon `%s'
nl: kan enkele colon `%s' niet hernoemen naar dubbele colon `%s' (FIXME)

en: cannot enforce load limit:
nl: kan geen belastingslimiet opleggen:

en: cannot enforce load limits on this operating system
nl: kan geen belastingslimiet opleggen onder dit besturingssysteem

en: command line
nl: commando-regel

en: commands commence before first target
nl: commando's vangen aan voor het eerste doel

en: default
nl: standaard

en: digits occur in two different argv-elements.
nl: cijfers komen voor in twee verschillende argv-elementen.

en: empty `override' directive
nl: lege `overschrijf' directief

en: empty string invalid as file name
nl: lege string is een ongeldige bestandsnaam

en: empty variable name
nl: lege variabele naam

en: environment
nl: omgeving

en: environment override
nl: omgevings overschrijving (FIXME)

en: environment under -e
nl: omgeving onder -e

en: exporting:
nl: exporteren:

en: exporting: %s
nl: exporteren: %s

en: exporting: Couldn't create return socket.
nl: exporteren: Kan geen return socket aanmaken.

en: file
nl: bestand

en: fopen (temporary file)
nl: fopen (tijdelijk bestand)

en: fwrite (temporary file)
nl: fwrite (tijdelijk bestand)

en: implicit
nl: impliciet

en: intermediate
nl: intermediair

en: internal error: `%s' command_state %d in child_handler
nl: interne fout: `%s' commando_status %d bij sub-proces regelaar

en: invalid syntax in conditional
nl: ongeldige syntax in conditie

en: losing
nl: verliezen

en: makefile
nl: maakbestand

en: missing `endef', unterminated `define'
nl: onbrekend `endef', niet getermineerde `define'

en: missing `endif'
nl: ontbrekend `endif'

en: missing rule before commands
nl: ontbrekende regel voor commando's

en: missing separator
nl: ontbrekend scheidingsteken

en: missing target pattern
nl: ontbrekend doel patroon

en: mixed implicit and normal rules
nl: gemengde implicite en normale regels

en: mixed implicit and static pattern rules
nl: gemengde impliciete en statische patroon regels

en: multiple target patterns
nl: meerdere doel patronen

en: newer
nl: nieuwer

en: no
nl: nee

en: no file name for `%sinclude'
nl: geen bestandsnaam voor `%sinclude'

en: non-numeric first argument to `word' function
nl: niet-numeriek eerste argument voor `word' functie

en: non-option ARGV-elements:
nl: niet-optionele ARGV-elementen:

en: older
nl: ouder

en: only one `else' per conditional
nl: slecht een `else' per conditie

en: option %c
nl: optie %c

en: option a
nl: optie a

en: option b
nl: optie b

en: option c with value `%s'
nl: optie c met waarde `%s'

en: option d with value `%s'
nl: optie d met waarde `%s'

en: override
nl: overschrijf

en: rule
nl: regel

en: target `%s' doesn't match the target pattern
nl: doel `%s' komt niet overeen met doel patroon

en: target `%s' given more than once in the same rule.
nl: doel `%s' komt meer dan een maal voor in dezelfde regel.

en: target file `%s' has both : and :: entries
nl: doel bestand `%s' heeft zowel : als :: ingangen

en: target pattern contains no `%%'
nl: doel patroon bevat geen `%%'

en: the `-%c' option requires a positive integral argument
nl: de `-%c' optie vereist een positief integral argument

en: the `word' function takes a one-origin index argument
nl: de `word' functie accepteert een een-origineel index argument (??)

en: touch archive member is not available on VMS
nl: touch archief onderdeel is niet beschikbaar onder VMS

en: touch: Archive `%s' does not exist
nl: touch: Archief `%s' bestaat niet

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on `%s'
nl: touch: Onjuist return code uit ar onderdeel touch op `%s' (FIXME)

en: touch: Member `%s' does not exist in `%s'
nl: touch: Onderdeel `%s' bestaat niet in `%s'

en: touch: `%s' is not a valid archive
nl: touch: `%s' is geen geldig archief

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: unknown signal
nl: onbekend signaal

en: unterminated call to function `%s': missing `%c'
nl: niet getermineerde aanroep naar functie `%s': ontbrekend `%c'

en: unterminated variable reference
nl: niet getermineerde variabele referentie

en: virtual memory exhausted
nl: geen virtueel geheugen meer beschikbaar

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
nl: let op: NUL karakter aanwezig; rest van regel genegeerd

en: warning: ignoring old commands for target `%s'
nl: let op: negeren oude commando's voor doel `%s'

en: warning: overriding commands for target `%s'
nl: let op: overschrijven commando's voor doel `%s'

en: warning: undefined variable `%.*s'
nl: let op: ongedefinieerde variabele `%.*s'

en: winning
nl: winnen
