devede 3.0 - en to cs translation catalogue (170 entries)

en:  Media size:
cs:  Velikost média:

en: <b>Action to perform when this title ends</b>
cs: <b>Akce, která se vykoná po ukončení tohoto titulu</b>

en: <b>Action</b>
cs: <b>Akce</b>

en: <b>Audio rate (Kbits/sec)</b>
cs: <b>Datový tok zvuku (Kb/s)</b>

en: <b>Audio</b>
cs: <b>Zvuk</b>

en: <b>Deinterlacing</b>
cs: <b>Odstranění prokládání</b>

en: <b>Disk usage</b>
cs: <b>Obsazení disku</b>

en: <b>Division in chapters</b>
cs: <b>Rozdělení na kapitoly</b>

en: <b>Extra parameters for Mencoder</b>
cs: <b>Extra parametry pro Mencoder</b>

en: <b>File info</b>
cs: <b>Informace o souboru</b>

en: <b>File split</b>
cs: <b>Rozdělení souboru</b>

en: <b>File with subtitles</b>
cs: <b>Soubor s titulky</b>

en: <b>File</b>
cs: <b>Soubor</b>

en: <b>Files</b>
cs: <b>Soubory</b>

en: <b>Final size</b>
cs: <b>Výsledná velikost</b>

en: <b>MacroBlock decision algorithm</b>
cs: <b>Algoritmus MacroBlock</b>

en: <b>Menu background (only PNG)</b>
cs: <b>Pozadí menu (pouze PNG)</b>

en: <b>Menu font</b>
cs: <b>Písmo menu</b>

en: <b>Menu format</b>
cs: <b>Formát menu</b>

en: <b>Options</b>
cs: <b>Volby</b>

en: <b>Preview video</b>
    
    DeVeDe will create a preview with the selected parameters, so you will be able to check video quality, audio sync and so on.
    
    Choose how many seconds of film you want to convert to create the preview, and the directory where you want to store the temporary file (default is /var/tmp).
cs: <b>Náhled videa</b>
    
    DeVeDe vytvoří náhled podle zvolených parametrů, takže si budete moci zkontrolovat kvalitu videa, synchronizaci zvuku a tak dál.
    
    Zvolte kolik sekund filmu si přejete zkonvertovat pro vytvoření náhledu a adresář, kde tento dočasný soubor uložit (výchozí je /var/tmp).

en: <b>Scaling mode</b>
cs: <b>Změna měřítka</b>

en: <b>Special</b>
cs: <b>Speciální</b>

en: <b>Title's name</b>
cs: <b>Jméno titulu</b>

en: <b>Titles</b>
cs: <b>Tituly</b>

en: <b>Trellis searched quantization</b>
cs: <b>Mřížkové dávkování</b>

en: <b>Video rate (Kbits/sec)</b>
cs: <b>Datový tok obrazu (Kb/s)</b>

en: <b>Video</b>
cs: <b>Obraz</b>

en: A CD with video in MPEG-1 format, with quality equivalent to VHS. Stores up to 80 minutes in a 80-minutes CD-R. Playable in all DVD players.
cs: CD obsahující video ve formátu MPEG-1 svojí kvalitou odpovídá VHS. Na 80 minutové CD uloží 80 minut záznamu. Lze přehrát ve všech přehrávačích DVD.

en: A CD with video in MPEG-2 format and a resolution of 352x480 (or 352x576 in PAL). Playable in most of DVD players.
cs: CD obsahující video ve formátu MPEG-2 a při rozlišení 352x480 (nebo 352x576 PAL). Lze přehrát ve většině přehrávačů DVD.

en: A CD with video in MPEG-2 format and a resolution of 480x480 pixels (480x576 in PAL). Playable in nearly all DVD players.
cs: CD obsahující video ve formátu MPEG-2 a při rozlišení 480x480 (480X576 PAL). Lze přehrát v téměř všech přehrávačích DVD.

en: A classic Video DVD, playable in all DVD players.
cs: Klasické DVD Video, lze přehrát na všech přehrávačích DVD.

en: Abort the current DVD and exit?
cs: Zrušit aktuální DVD a ukončit program?

en: Aborted
cs: Zrušeno

en: Aborted. There can be temporary files at the destination directory.
cs: Zrušeno. V cílovém adresáři se nacházení dočasné soubory.

en: Add a menu with the titles
cs: Přidat menu s tituly

en: Add black bars
cs: Přidat černé pruhy

en: Adding subtitles to
cs: Přidat titulky do

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Audio delay (in seconds):
cs: Prodleva zvuku (v sekundách):

en: Audio options
cs: Volby zvuku

en: Audio rate (Kbits/sec):
cs: Datový tok zvuku (Kb/s):

en: Can't add the buttons to the menus.
    It seems a bug of SPUMUX.
cs: Nemohu přidat tlačítka do menu.
    Vypadá to na chybu SPUMUX.

en: Can't find the following movie files. Please, add them and try to load the disc structure again.
cs: Nemohu najít následující soubory filmu. Přidejte je prosím a zkuste načíst strukturu disku znovu.

en: Can't find the following programs:
cs: Nemohu nalézt následující programy:

en: Can't find the menu background.
    Check the menu options.
cs: Nemohu najít pozadí menu.
    Zkontrolujte nastavení menu.

en: Can't find the menu background. I'll open the disc structure anyway with the default menu background, so don't forget to fix it before creating the disc.
cs: Nemohu najít pozadí menu. Bude vytvořena struktura disku s výchozím pozadím nabídky, toto nastavení nezapomeňte změnit ještě před vytvořením disku.

en: Can't open the file.
cs: Nemohu otevřít soubor.

en: Can't save the file.
cs: Nemohu uložit soubor.

en: Cancel job?
cs: Zrušit úlohu?

en: Choose a file
cs: Zvolte soubor

en: Choose a file with a movie
cs: Zvolte soubor s filmem

en: Choose a folder
cs: Zvolte adresář

en: Choose the disk to create
cs: Zvolte disk pro vytvoření

en: Choose the folder where DeVeDe will create the DVD image and a name for it (blank spaces will be converted to underscores). Don't use a folder in a VFAT/FAT32 drive.
cs: Zvolte adresář, kde DeVeDe vytvoří obraz DVD a jméno souboru (prázdné mezery budou převedeny na podtržítka). Nepoužívejte adresář na disku s VFAT/FAT32.

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Conversion failed
    Maybe you ran out of disk space?
cs: Chyba konverze.
    Nedostatek místa na disku?

en: Conversion failed.
    It seems a bug of Mencoder.
cs: Chyba konverze.
    Vypadá to na chybu Mencoderu.

en: Conversion failed.
    It seems a bug of SPUMUX.
cs: Chyba konverze.
    Vypadá to na chybu SPUMUX.

en: Converting files from title
cs: Konvertuji soubory z titulu

en: Copying the file
cs: Kopíruji nový soubor

en: Create a preview
cs: Vytvořit náhled

en: Create an ISO or BIN/CUE image, ready to burn to a disk
cs: Vytvořit obraz ISO nebo BIN/CUE, připravený pro vypálení na disk

en: Create disk structure
cs: Vytvořit strukturu disku

en: Creating BIN/CUE files
cs: Vytvářím soubory BIN/CUE

en: Creating DVD tree structure
cs: Vytvářím strukturu DVD

en: Creating ISO file
cs: Vytvářím soubor ISO

en: Creating preview
cs: Vytvářím náhled

en: Creating...
cs: Vytvářím...

en: DeVeDe needs them in order to work. If you want to use DeVeDe, you must install all of them.
cs: DeVeDe je potřebuje ke své práci. Pokud chcete používat DeVeDe, musíte si je všechny nainstalovat.

en: DeVeDe: Cancel job?
cs: DeVeDe: Zrušit úlohu?

en: Default
cs: Výchozí

en: Delete chapter
cs: Smazat kapitolu

en: Delete current disc structure?
cs: Smazat současnou strukturu disku?

en: Delete the current disc structure and start again?
cs: Smazat současnou strukturu disku a spustit znova?

en: Delete title
cs: Smazat titul

en: Destination folder
cs: Cílový adresář

en: DivX format doesn't support subtitles. Please, read the FAQ.
cs: Formát DivX nepodporuje titulky. Přečtěte si prosím FAQ.

en: Don't deinterlace
cs: Neodstraňovat prokládání

en: Done
cs: Hotovo

en: Elapsed time:
cs: Předpokládaný čas:

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Erase temporary files
cs: Vymazat dočasné soubory

en: Error
cs: Chyba

en: Estimated final length (MBytes):
cs: Předpokládaná velikost výsledku (MB):

en: Estimated length (MBytes):
cs: Předpokládaná velikost (MB):

en: Exit DeVeDe
cs: Ukončit DeVeDe

en: FFMpeg deinterlacing filter
cs: Filtr FFMpeg

en: Failed to create the BIN/CUE files
    Maybe you ran out of disk space
cs: Chyba při vytváření souborů BIN/CUE
    Zřejmě nedostatek volného místa na disku

en: Failed to create the DVD tree
    Maybe you ran out of disk space
cs: Chyba při vytváření struktury DVD
    Zřejmě nedostatek volného místa na disku

en: Failed to create the ISO image
    Maybe you ran out of disk space
cs: Chyba při vytváření obrazu ISO
    Zřejmě nedostatek volného místa na disku

en: Failed to write to the destination directory.
    Check that you have privileges and free space there.
cs: Chyba při vytváření cílového adresáře.
    Zkontrolujte zda máte příslušná oprávnění a zda tam je dostatek volného místa.

en: File copy failed
    Maybe you ran out of disk space?
cs: Chyba kopírování souboru.
    Nedostatek místa na disku?

en: File doesn't seem to be a video file.
cs: Vypadá to, že soubor neobsahuje video.

en: File properties
cs: Vlastnosti souboru

en: File seems to be an audio file.
cs: Zdá se, že soubor obsahuje pouze zvuk.

en: Final size (pixels):
cs: Výsledná velikost (pixelů):

en: Folder for temporary file
cs: Adresář pro dočasné soubory

en: Frames per second:
cs: Snímků za sekundu:

en: If you load a disc structure you will loose your current structure (unless you saved it). Continue?
cs: Pokud načtete strukturu disku, ztratíte aktuální strukturu (pokud ji neuložíte). Pokračovat?

en: Insuficient free space. To create this disk
    %(total)d MBytes are needed, but only %(free)d MBytes are available.
cs: Nedostatek volného místa. Pro vytvoření disku
    je potřeba %(total)d MBytů, ale k dispozici je pouze %(free)d MBytů.

en: Job done!
cs: Hotovo!

en: Length (seconds):
cs: Délka (sekund):

en: Linear blend
cs: Lineární míchání

en: Load a disc structure
cs: Načíst strukturu disku

en: Median deinterlacing filter
cs: Středový filtr

en: Menu generation failed.
cs: Vytváření menu selhalo.

en: Menu options
cs: Volby menu

en: Menu preview
cs: Náhled menu

en: Misc
cs: Různé

en: No filename
cs: Žádný název souboru

en: Only convert film files to compliant MPEG files
cs: Pouze převést soubory na odpovídající soubory MPEG

en: Original audio rate (Kbits/sec):
cs: Původní datový tok zvuku (Kb/s):

en: Original length (seconds):
cs: Původní délka (sekund):

en: Original size (pixels):
cs: Původní velikost (pixelů):

en: Original video rate (Kbits/sec):
cs: Původní datový tok videa (Kb/s):

en: Output aspect ratio:
cs: Výstupní poměr videa:

en: Output video format:
cs: Výstupní formát videa:

en: Play the first title
cs: Přehrát první titul

en: Play the last title
cs: Přehrát poslední titul

en: Play the next title
cs: Přehrát následující titul

en: Play the previous title
cs: Přehrát předchozí titul

en: Play this title again (loop)
cs: Přehrát tento titul znovu (smyčka)

en: Please, add only one file each time.
cs: Najednou přidejte prosím pouze jeden soubor.

en: Please, open DeVeDe again with the right disk type
cs: Spusťte prosím DeVeDe znovu, se správnou strukturou disku

en: Preview
cs: Náhled

en: Preview menu
cs: Náhled menu

en: Proceed?
cs: Pokračovat?

en: Put subtitles upper
cs: Přidat titulky nahoru

en: Quality options
cs: Nastavení kvality

en: Replay preview
cs: Přehrát náhled

en: Replay the preview again?
cs: Přehrát náhled znovu?

en: Save current disc structure
cs: Uložit aktuální strukturu disku

en: Scale picture
cs: Měřítko obrazu

en: Select MBD mode which needs the fewest bits
cs: Použít mód MBD, který potřebuje nejméně bitů

en: Select a picture to be used as background for disc's menu
cs: Zvolte obrázek, který se má použít jako pozadí menu

en: Select the MBD mode which has the best rate distortion (better quality)
cs: Použít mód MBD, který dosahuje nejlepšího poměru zkreslení (lepší kvalita)

en: Select the kind of disk you want to create with DeVeDe
cs: Zvolte disk, který chcete vytvořit pomocí DeVeDe

en: Set default background
cs: Nastavit výchozí pozadí

en: Size (in minutes) for each chapter:
cs: Délka (v minutách) pro každou kapitolu:

en: Size of chapters:
cs: Velikost kapitol:

en: Some files weren't video files.
    None added.
cs: Některé ze souborů nejsou video soubory.
    Nic nebylo přidáno.

en: Split the file in chapters (for easy seeking)
cs: Rozdělit soubor na kapitoly (pro snadný posun)

en: Stop reproduction/show disc menu
cs: Ukončit reprodukci/zobrazení menu disku

en: Store full length
cs: Uložit celý záznam

en: Store the first half
cs: Uložit první polovinu

en: Store the second half
cs: Uložit druhou polovinu

en: Subtitles
cs: Titulky

en: That file contains a structure for a diferent kind of disk
cs: Tento soubor obsahuje strukturu pro jiný typ média.

en: That file doesn't contain a DeVeDe structure.
cs: Tento soubor neobsahuje strukturu DeVeDe.

en: That file doesn't contain a disc structure.
cs: Tento soubor neobsahuje diskovou strukturu.

en: There was an error while importing the file:
cs: Při importování souboru došlo k chybě:

en: This file is already a DVD/xCD-suitable MPEG-PS file
cs: Soubor je již ve formátu MPEG-PS vhodném pro DVD/xCD

en: Title
cs: Titul

en: Title properties
cs: Vlastnosti titulu

en: Unsaved disc structure
cs: Neuložená struktura disku

en: Use 16:9 aspect ratio for output
cs: Použít poměr stran 16:9

en: Use MBCMP (faster)
cs: Použít MBCMP (rychlejší)

en: Use Trellis Searched Quantization (better quality, slower conversion)
cs: Použít mřížkové dávkování (lepší kvalita, pomalejší převod)

en: Video options
cs: Volby obrazu

en: Video rate (Kbits/sec):
cs: Datový tok obrazu (Kb/s):

en: Warning
cs: Varování

en: Warning: empty titles
cs: Varování: prázdné tituly

en: Warning: you already have a disc structure
cs: Varování: již máte strukturu disku vytvořenou

en: You chose to delete this chapter and
    reorder the other ones:
cs: Zvolili jste smazání této kapitoly a
    přeskupení ostatních:

en: You chose to delete this title and
    reorder the other ones:
cs: Zvolili jste smazání tohoto titulu a
    přeskupení ostatních:

en: Your DVD structure contains empty titles.
    Continue anyway?
cs: Vaše struktura DVD obsahuje prázdné tituly.
    Pokračovat dál?

en: _File
cs: _Soubor

en: _Help
cs: _Nápověda

en: no chapters
cs: bez kapitol
