DeVeDe 1.4 - en to es translation catalogue (166 entries)

en:  Media size:
es: Tamaño do disco:

en: <b>Action to perform when this title ends</b>
es: <b>Ación a facer cando este título remate</b>

en: <b>Action</b>
es: <b>Ación</b>

en: <b>Audio rate (Kbits/sec)</b>
es: <b>Taxa de audio(Kbits/seg)</b>

en: <b>Deinterlacing</b>
es: <b>Desentrelazado</b>

en: <b>Disk usage</b>
es: <b>Ocupazón do disco</b>

en: <b>Division in chapters</b>
es: <b>División en capítulos</b>

en: <b>Extra parameters for Mencoder</b>
es: <b>Parámetros extra para Mencoder</b>

en: <b>File info</b>
es: <b>Informazón do arquivo</b>

en: <b>File split</b>
es: <b>Dividir arquivos</b>

en: <b>File with subtitles</b>
es: <b>Ficheiro cos subtítulos</b>

en: <b>File</b>
es: <b>Arquivo</b>

en: <b>Files</b>
es: <b>Arquivos</b>

en: <b>Final size</b>
es: <b>Tamaño final</b>

en: <b>MacroBlock decision algorithm</b>
es: <b>Seleción do algoritmo para os MacroBloques</b>

en: <b>Menu background (only PNG)</b>
es: <b>Imaxe de fondo para o menú (só PNG)</b>

en: <b>Menu font</b>
es: <b>Fonte do menú</b>

en: <b>Menu format</b>
es: <b>Formato do menú</b>

en: <b>Options</b>
es: <b>Ocións</b>

en: <b>Preview video</b>
    
    DeVeDe will create a preview with the selected parameters, so you will be able to check video quality, audio sync and so on.
    
    Choose how many seconds of film you want to convert to create the preview, and the directory where you want to store the temporary file (default is /var/tmp).
es: <b>Previsualización do vídeo</b>
    
    Devede previsualizará o vídeo cos parámetros atuais, para que comprobe a calidade da imaxe, a sincronizazón do son, etc.
    
    Sinale cantos segundos quere converter para a previsualizazón e o diretorio onde almacear o arquivo temporal (por defeto úsase /var/tmp).

en: <b>Scaling mode</b>
es: <b>Tipo de escalado</b>

en: <b>Special</b>
es: <b>Especial</b>

en: <b>Title's name</b>
es: <b>Nome do título</b>

en: <b>Titles</b>
es: <b>Títulos</b>

en: <b>Video rate (Kbits/sec)</b>
es: <b>Taxa de vídeo (Kbits/seg</b>

en: <b>Video</b>
es: <b>Vídeo</b>

en: A CD with video in MPEG-1 format, with quality equivalent to VHS. Stores up to 80 minutes in a 80-minutes CD-R. Playable in all DVD players.
es: Un CD con vídeo en formato MPEG-1 e calidade equivalente a VHS. Almacena ata 80 minutos de vídeo nun CD-R de 80 minutos. Reproducíbel en todos os reprodutores de DVD.

en: A CD with video in MPEG-2 format and a resolution of 352x480 (or 352x576 in PAL). Playable in most of DVD players.
es: Un CD con vídeo en formato MPEG-2 e unha resolución de 352x480 (ou352x576 en PAL). Reproducíbel na maioría de reprodutores de DVD.

en: A CD with video in MPEG-2 format and a resolution of 480x480 pixels (480x576 in PAL). Playable in nearly all DVD players.
es: Un CD con vídeo en formato MPEG-2 e unha resolución de 480x480 píxels (480x576 en PAL). Reproducíbel na maioría de reprodutores de DVD.

en: A classic Video DVD, playable in all DVD players.
es: Un Vídeo DVD clásico, reproducíbel en todos os reprodutores de DVD.

en: Abort the current DVD and exit?
es: Interromper o DVD e saír?

en: Aborted
es: Interrompido

en: Aborted. There can be temporary files at the destination directory.
es: Interrompido. É posíbel que queden arquivos temporais no diretorio final.

en: Add a menu with the titles
es: Engadir un menú cos títulos

en: Add black bars
es: Engadir bandas negras

en: Adding subtitles to
es: Engadindo subtítulos a

en: Advanced options
es: Ocións avanzadas

en: Audio delay (in seconds):
es: Retardo do son (en segundos):

en: Audio options
es: Ocións de son

en: Audio rate (Kbits/sec):
es: Taxa de son (Kbits/seg):

en: Can't add the buttons to the menus.
    It seems a bug of SPUMUX.
es: Non podo xerar os botóns do menú.
    Semella un problema de SPUMUX.

en: Can't find the following movie files. Please, add them and try to load the disc structure again.
es: Non podo atopar os seguintes arquivos. Por favor, engádaos e probe acargar a estrutura de disco de novo.

en: Can't find the following programs:
es: Non podo atopar os seguintes programas:

en: Can't find the menu background.
    Check the menu options.
es: Non podo atopar o fondo do menú.
    Comprobe as ocións do menú.

en: Can't find the menu background. I'll open the disc structure anyway with the default menu background, so don't forget to fix it before creating the disc.
es: Non podo atopar o fondo do menú. Vou abrir a estrutura de disco de todolosxeitos, pero co fondo por defeto, así que non se esqueza de correxilo antes de crear o disco.

en: Can't open the file.
es: Non podo abrir o arquivo.

en: Can't save the file.
es: Non podo grabar o arquivo.

en: Cancel job?
es: Cancelar o traballo?

en: Choose a file
es: Escolla un arquivo

en: Choose a file with a movie
es: Escolla un arquivo de vídeo

en: Choose a folder
es: Escolla un diretorio

en: Choose the disk to create
es: Escolla o tipo de disco que quere crear

en: Choose the folder where DeVeDe will create the DVD image and a name for it (blank spaces will be converted to underscores). Don't use a folder in a VFAT/FAT32 drive.
es: Escolla o diretorio no que DeVeDe creará a imaxe do DVD, así coma un nome para ésta (os espazos convertiranse en trazos baixos). Non usar un diretorio que estea nunha unidade VFAT/FAT32.

en: Clear
es: Limpar

en: Conversion failed
    Maybe you ran out of disk space?
es: Fallou a conversión.
    Comprobe que ten espazo baleiro abondo

en: Conversion failed.
    It seems a bug of Mencoder.
es: Fallou a conversión.
    Semella un problema de Mencoder.

en: Conversion failed.
    It seems a bug of SPUMUX.
es: Fallou a conversión.
    Semella un problema de SPUMUX.

en: Converting files from title
es: Convertindo arquivos do título

en: Copying the file
es: Copiando o arquivo

en: Create a preview
es: Previsualizar

en: Create an ISO or BIN/CUE image, ready to burn to a disk
es: Crear unha imaxe ISO ou BIN/CUE, lista para grabar nun disco

en: Create disk structure
es: Crear a estrutura do disco

en: Creating BIN/CUE files
es: Xerando a imaxe BIN/CUE

en: Creating DVD tree structure
es: Xerando a estrutura do DVD

en: Creating ISO file
es: Creando a imaxe ISO

en: Creating preview
es: Creando previsualizazón

en: Creating...
es: Creando...

en: DeVeDe needs them in order to work. If you want to use DeVeDe, you must install all of them.
es: DeVeDe precisa deles para traballar. Se quere utilizar DeVeDe deberá instalalos todos.

en: DeVeDe: Cancel job?
es: DeVeDe: Cancelar o traballo?

en: Default
es: Por defeto

en: Delete chapter
es: Borrar capítulo

en: Delete current disc structure?
es: Borrar a estrutura atual do disco?

en: Delete the current disc structure and start again?
es: Borrar a estrutura do disco e comezar de novo?

en: Delete title
es: Borrar título

en: Destination folder
es: Diretorio de destiño

en: DivX format doesn't support subtitles. Please, read the FAQ.
es: O formato DivX non admite subtítulos. Por favor, lea a FAQ.

en: Don't deinterlace
es: Non desentrelazar

en: Done
es: Feito

en: Elapsed time:
es: Tempo empregado:

en: Encoding:
es: Codificazón:

en: Erase temporary files
es: Borrar arquivos temporais

en: Error
es: Erro

en: Estimated final length (MBytes):
es: Tamaño final estimado (MBytes):

en: Estimated length (MBytes):
es: Tamaño estimado (MBytes):

en: Exit DeVeDe
es: Saír de DeVeDe

en: FFMpeg deinterlacing filter
es: Filtro de desentrelazado de FFMpeg

en: Failed to create the BIN/CUE files
    Maybe you ran out of disk space
es: Fallou a creazón da imaxe BIN/CUE.
    Comprobe que ten espazo baleiro abondo.

en: Failed to create the DVD tree
    Maybe you ran out of disk space
es: Fallou a creazón da estrutura do DVD.
    Comprobe que ten espazo baleiro abondo.

en: Failed to create the ISO image
    Maybe you ran out of disk space
es: Fallou a creazón da imaxe ISO.
    Comprobe que ten espazo baleiro abondo.

en: Failed to write to the destination directory.
    Check that you have privileges and free space there.
es: Houbo un erro ó escribir no diretorio de destiño.
    Comprobe que ten espazo baleiro e permisos nel.

en: File copy failed
    Maybe you ran out of disk space?
es: Fallou a copia do arquivo.
    Comprobe que ten espazo baleiro abondo

en: File doesn't seem to be a video file.
es: Non semella un arquivo de vídeo.

en: File properties
es: Propiedades do arquivo

en: File seems to be an audio file.
es: Semella un arquivo de son.

en: Final size (pixels):
es: Tamaño final (pixeles):

en: Folder for temporary file
es: Diretorio para arquivos temporais

en: Frames per second:
es: Cadros por segundo:

en: If you load a disc structure you will loose your current structure (unless you saved it). Continue?
es: Se carga unha estrutura de disco, perderá a estrutura atual (a menos quexa a grabase). Continuar?

en: Insuficient free space. To create this disk
    %(total)d MBytes are needed, but only %(free)d MBytes are available.
es: Non hai espazo baleiro abondo. Para crear este disco
    precísanse %(total)d Mbytes, pero só hai %(free)d Mbytes.

en: Job done!
es: Rematado.

en: Length (seconds):
es: Lonxitude (segundos):

en: Linear blend
es: Mezcla liñal

en: Load a disc structure
es: Cargar unha estrutura de disco

en: Menu generation failed.
es: Houbo un erro ó xerar o menú.

en: Menu options
es: Opcións do menú

en: Menu preview
es: Vista previa do menú

en: No filename
es: Falta o nome de arquivo

en: Only convert film files to compliant MPEG files
es: Converter só os arquivos a arquivos MPEG

en: Original audio rate (Kbits/sec):
es: Taxa orixinal de audio (Kbits/seg):

en: Original length (seconds):
es: Lonxitude orixinal(segundos):

en: Original size (pixels):
es: Tamaño orixinal (píxeles):

en: Original video rate (Kbits/sec):
es: Taxa orixinal de vídeo (Kbits/seg):

en: Output aspect ratio:
es: Relación de aspeto (saída):

en: Output video format:
es: Formato de saída:

en: Play the first title
es: Reproducir o primeiro título

en: Play the last title
es: Reproducir o último título

en: Play the next title
es: Reproducir o título seguinte

en: Play the previous title
es: Reproducir o título anterior

en: Play this title again (loop)
es: Reproducir este título de novo (bucle)

en: Please, add only one file each time.
es: Por favor, engada só un arquivo cada vez.

en: Please, open DeVeDe again with the right disk type
es: Por favor, abra DeVeDe de novo co tipo de disco axeitado

en: Preview
es: Previsualizar

en: Preview menu
es: Vista previa do menú

en: Proceed?
es: Proceder?

en: Put subtitles upper
es: Poñer os subtítulos máis arriba

en: Quality options
es: Opcións de calidade

en: Replay preview
es: Previsualizar de novo

en: Replay the preview again?
es: Amosar a previsualización de novo?

en: Save current disc structure
es: Gardar a estrutura de disco actual

en: Scale picture
es: Escalar a imaxe

en: Select MBD mode which needs the fewest bits
es: Usar o modo MBD que precise de menos bits

en: Select a picture to be used as background for disc's menu
es: Escolla unha imaxe para usar como fondo para o menú do disco

en: Select the MBD mode which has the best rate distortion (better quality)
es: Usar o modo MBD que ofreza a mellor tasa de distorsión (máis calidade)

en: Select the kind of disk you want to create with DeVeDe
es: Escolla o tipo de disco que quere crear con DeVeDe

en: Set default background
es: Fondo por defecto

en: Size (in minutes) for each chapter:
es: Tamaño (en minutos) para cada capítulo:

en: Size of chapters:
es: Tamaño dos capítulos:

en: Some files weren't video files.
    None added.
es: Algúns arquivos non eran de vídeo.
    Non se engadiu ningún.

en: Split the file in chapters (for easy seeking)
es: Dividir o arquivo en capítulos (para facilitar a súa procura)

en: Stop reproduction/show disc menu
es: Parar a reprodución/mostrar o menú

en: Store full length
es: Almacenar todo o ficheiro

en: Store the first half
es: Almacenar a primeira metade

en: Store the second half
es: Almacenar a segunda metade

en: Subtitles
es: Subtítulos

en: That file contains a structure for a diferent kind of disk
es: Ese arquivo contén unha estrutura para outro tipo de disco

en: That file doesn't contain a DeVeDe structure.
es: Ese arquivo non contén unha estrutura de disco.

en: That file doesn't contain a disc structure.
es: Ese arquivo non contén unha estructura de disco.

en: There was an error while importing the file:
es: Houbo un erro ao importar o arquivo:

en: This file is already a DVD/xCD-suitable MPEG-PS file
es: Este arquivo xa está nun formato MPEG-PS válido para un disco DVD/xCD

en: Title
es: Título

en: Title properties
es: Propiedades do título

en: Unsaved disc structure
es: Estrutura de disco non gardada

en: Use 16:9 aspect ratio for output
es: Usar relación de aspeto de 16:9

en: Use MBCMP (faster)
es: Usar o modo MBCMP (máis rápido)

en: Use Trellis Searched Quantization (better quality, slower conversion)
es: Usar Trellis Searched Quantization (máis calidade pero conversión máis lenta)

en: Video options
es: Opcións de vídeo

en: Video rate (Kbits/sec):
es: Taxa de vídeo (Kbits/seg):

en: Warning
es: Aviso

en: Warning: empty titles
es: Atención: non hai títulos

en: Warning: you already have a disc structure
es: Aviso: xa ten unha estrutura

en: You chose to delete this chapter and
    reorder the other ones:
es: Borrarase este capítulo e
    reordenarase o resto:

en: You chose to delete this title and
    reorder the other ones:
es: Borrarase este título e
    reordenarase o resto:

en: Your DVD structure contains empty titles.
    Continue anyway?
es: A estrutura do DVD ten títulos baleiros.
    Desexa continuar de calquera xeito?

en: _File
es: _Arquivo

en: _Help
es: A_xuda

en: no chapters
es: Sen capítulos
