apt - en to gl translation catalogue (163 entries)

en:   Candidate:
gl:   Candidato:

en:   Installed:
gl:   Instalado:

en:   Missing:
gl:   Non atopados:

en:   Mixed virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais mixtos:

en:   Normal packages:
gl:   Paquetes normais:

en:   Package pin:
gl:   Inmobilizado:

en:   Pure virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais puros:

en:   Single virtual packages:
gl:   Paquetes virtuais simples:

en:   Version table:
gl:   Táboa de versións:

en:  Done
gl:  Rematado

en:  [Installed]
gl:  [Instalado]

en:  [Working]
gl:  [A traballar]

en:  failed.
gl:  fallou.

en:  or
gl:  ou

en: %4i %s
gl: [%4i] %s

en: %lu downgraded,
gl: %lu desactualizados,

en: %lu not fully installed or removed.
gl: %lu non instalados ou eliminados de todo.

en: %lu reinstalled,
gl: %lu reinstalados,

en: %lu to remove and %lu not upgraded.
gl: %lu hanse eliminar e %lu sen actualizar.

en: %lu upgraded, %lu newly installed,
gl: %lu actualizados, %lu instalados,

en: %s %s for %s %s compiled on %s %s
gl: %s %s para %s %s compilado en %s %s

en: %s (due to %s)
gl: %s (debido a %s)

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because no available versions of package %s can satisfy version requirements
gl: A dependencia "%s" de %s non se pode satisfacer porque ningunha versión dispoñible do paquete %s satisfai os requirimentos de versión

en: %s dependency for %s cannot be satisfied because the package %s cannot be found
gl: A dependencia "%s" de %s non se pode satisfacer porque non se pode atopar o paquete %s

en: %s has no build depends.
gl: %s non ten dependencias de compilación.

en: %s is already the newest version.
gl: %s xa é a versión máis recente.

en: %s not a valid DEB package.
gl: %s non é un paquete DEB válido.

en: (none)
gl: (ningún)

en: (not found)
gl: (non se atopou)

en: --fix-missing and media swapping is not currently supported
gl: O emprego conxunto de --fix-missing e intercambio de discos non está soportado

en: Abort.
gl: Abortar.

en: Aborting install.
gl: A abortar a instalación.

en: After unpacking %sB disk space will be freed.
gl: Despois de desempaquetar hanse liberar %sB de disco.

en: After unpacking %sB of additional disk space will be used.
gl: Despois de desempaquetar hanse ocupar %sB de disco adicionais.

en: Arguments not in pairs
gl: Os argumentos non van en parellas

en: Authentication warning overridden.
gl: Ignórase o aviso de autenticación.

en: Broken packages
gl: Paquetes rotos

en: Build command '%s' failed.
gl: Fallou a codificación de %s.

en: Build-dependencies for %s could not be satisfied.
gl: Non se puideron satisfacer as dependencias de compilación de %s.

en: Cache is out of sync, can't x-ref a package file
gl: A caché está sen sincronizar, non se pode facer referencia a un ficheiro de paquetes

en: Calculating upgrade...
gl: A calcular a actualización...

en: Cannot get debconf version. Is debconf installed?
gl: Non se puido obter a versión de debconf. ¿Debconf está instalado?

en: Check if the 'dpkg-dev' package is installed.
gl: Comprobe que o paquete "dpkg-dev" estea instalado.

en: Child process failed
gl: O proceso fillo fallou

en: Correcting dependencies...
gl: A corrixir as dependencias...

en: Couldn't determine free space in %s
gl: Non se puido determinar o espazo libre en %s

en: Couldn't find package %s
gl: Non se puido atopar o paquete %s

en: Do you want to continue [Y/n]?
gl: ¿Quere continuar [S/n]?

en: Done
gl: Rematado

en: Download complete and in download only mode
gl: Completouse a descarga no modo de só descargas

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed to fetch %s  %s
gl: Non se puido obter %s  %s

en: Failed to fetch some archives.
gl: Non se puido recibir algúns arquivos.

en: Failed to process build dependencies
gl: Non se puido procesar as dependencias de compilación

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: %s
gl: Non se puido satisfacer a dependencia "%s" de %s: %s

en: Failed to satisfy %s dependency for %s: Installed package %s is too new
gl: Non se puido satisfacer a dependencia "%s" de %s: O paquete instalado %s é novo de máis

en: Fetch source %s
gl: Obter fonte %s

en: Fetched %sB in %s (%sB/s)
gl: Recibíronse %sB en %s (%sB/s)

en: Get:
gl: Rcb:

en: Hit
gl: Teño

en: How odd.. The sizes didn't match, email apt@packages.debian.org
gl: Que raro... Os tamaños non coinciden, envíe email a apt@packages.debian.org

en: However the following packages replace it:
gl: Nembargantes, os seguintes paquetes substitúeno:

en: Install these packages without verification [y/N]?
gl: ¿Instalar estes paquetes sen verificación [s/N]?

en: Internal error, AllUpgrade broke stuff
gl: Erro interno, AllUpgrade rompeu cousas

en: Internal error, InstallPackages was called with broken packages!
gl: Erro interno, chamouse a InstallPackages con paquetes rotos.

en: Internal error, Ordering didn't finish
gl: Erro interno, a ordeación non rematou

en: Internal error, problem resolver broke stuff
gl: Erro interno, o resolvedor interno rompeu cousas

en: Media change: please insert the disc labeled
     '%s'
    in the drive '%s' and press enter
gl: Cambio de soporte: introduza o disco etiquetado
     "%s"
    na unidade "%s" e prema Intro

en: Must specify at least one package to check builddeps for
gl: Ten que especificar alomenos un paquete para lle comprobar as dependencias de compilación

en: Must specify at least one package to fetch source for
gl: Ten que especificar alomenos un paquete para lle descargar o código fonte

en: Need to get %sB of archives.
gl: Hai que recibir %sB de arquivos.

en: Need to get %sB of source archives.
gl: Hai que recibir %sB de arquivos de fonte.

en: Need to get %sB/%sB of archives.
gl: Hai que recibir %sB/%sB de arquivos.

en: Need to get %sB/%sB of source archives.
gl: Hai que recibir %sB/%sB de arquivos de fonte.

en: No packages found
gl: Non se atopou ningún paquete

en: Note, selecting %s for regex '%s'
gl: Nota, escóllese %s para a expresión regular "%s"

en: Note, selecting %s instead of %s
gl: Nota, escóllese %s no canto de %s

en: Package %s has no installation candidate
gl: O paquete %s non ten un candidato para a instalación

en: Package %s is a virtual package provided by:
gl: O paquete %s é un paquete virtual fornecido por:

en: Package %s is not available, but is referred to by another package.
    This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
    is only available from another source
gl: O paquete %s non está dispoñible, pero outro paquete fai referencia a el.
    Isto pode significar que o paquete falla, está obsoleto ou só está
    dispoñible noutra fonte.

en: Package %s is not installed, so not removed
gl: O paquete %s non está instalado, así que non se eliminou

en: Package %s version %s has an unmet dep:
gl: O paquete %s versión %s ten unha dependencia incumprida:

en: Package file %s is out of sync.
gl: O ficheiro de paquete %s está sen sincronizar.

en: Package files:
gl: Ficheiros de paquetes:

en: Packages need to be removed but remove is disabled.
gl: Hai que eliminar paquetes pero a eliminación está desactivada.

en: Pinned packages:
gl: Paquetes inmobilizados:

en: Please insert a Disc in the drive and press enter
gl: Introduza un disco na unidade e prema Intro

en: Please provide a name for this Disc, such as 'Debian 2.1r1 Disk 1'
gl: Forneza un nome para este disco, coma "Debian 2.1r1 Disco 1"

en: Recommended packages:
gl: Paquetes recomendados:

en: Regex compilation error - %s
gl: Erro na compilación da expresión regular - %s

en: Reinstallation of %s is not possible, it cannot be downloaded.
gl: A reinstalación de %s non é posible, non se pode descargar.

en: Release '%s' for '%s' was not found
gl: Non se atopou a versión "%s" de "%s"

en: Repeat this process for the rest of the CDs in your set.
gl: Repita este proceso para o resto de CDs do seu conxunto.

en: Selected version %s (%s) for %s
gl: Escolleuse a versión %s (%s) de %s

en: Since you only requested a single operation it is extremely likely that
    the package is simply not installable and a bug report against
    that package should be filed.
gl: Xa que só solicitou unha soa operación, é bastante probable que o
    paquete non sea instalable e que se deba informar dun erro no paquete.

en: Skipping %s, it is already installed and upgrade is not set.
gl: Omítese %s, xa está instalado e non se especificou a actualización.

en: Skipping already downloaded file '%s'
gl: Omítese o ficheiro xa descargado "%s"

en: Skipping unpack of already unpacked source in %s
gl: Omítese o desempaquetamento do código fonte xa desempaquetado en %s

en: Some files failed to download
gl: Non se puido descargar algúns ficheiros

en: Some index files failed to download, they have been ignored, or old ones used instead.
gl: Non se puido descargar algúns ficheiros de índices; ignoráronse ou empregáronse uns vellos no seu lugar.

en: Some packages could not be authenticated
gl: Non se puido autenticar algúns paquetes

en: Some packages could not be installed. This may mean that you have
    requested an impossible situation or if you are using the unstable
    distribution that some required packages have not yet been created
    or been moved out of Incoming.
gl: Non se puido instalar algúns paquetes. Isto pode significar que solicitou
    unha situación imposible ou, se emprega a distribución inestable, que
    algúns paquetes solicitados aínda non se crearon ou moveron de Incoming.

en: Suggested packages:
gl: Paquetes suxiridos:

en: Supported modules:
gl: Módulos soportados:

en: The following NEW packages will be installed:
gl: Os seguintes paquetes NOVOS hanse instalar:

en: The following extra packages will be installed:
gl: Hanse instalar os seguintes paquetes extra:

en: The following held packages will be changed:
gl: Os seguintes paquetes retidos hanse modificar:

en: The following information may help to resolve the situation:
gl: A seguinte información pode axudar a resolver a situación:

en: The following packages have been kept back:
gl: Os seguintes paquetes consérvanse:

en: The following packages have unmet dependencies:
gl: Os seguintes paquetes teñen dependencias sen cumprir:

en: The following packages will be DOWNGRADED:
gl: Os seguintes paquetes hanse DESACTUALIZAR:

en: The following packages will be REMOVED:
gl: Os seguintes paquetes hanse ELIMINAR:

en: The following packages will be upgraded:
gl: Os seguintes paquetes hanse actualizar:

en: The list of sources could not be read.
gl: Non se puido ler a lista de orixes.

en: The update command takes no arguments
gl: A orde "update" non toma argumentos

en: There are problems and -y was used without --force-yes
gl: Houbo problemas e empregouse -y sen --force-yes

en: Total Provides mappings:
gl: Número total de mapas de Provides:

en: Total dependencies:
gl: Número total de dependencias:

en: Total dependency version space:
gl: Espazo total de versións de dependencias:

en: Total distinct versions:
gl: Número total de versións distintas:

en: Total globbed strings:
gl: Número total de cadeas:

en: Total package names :
gl: Número total de nomes de paquetes :

en: Total slack space:
gl: Espazo de reserva total:

en: Total space accounted for:
gl: Espazo total contabilizado:

en: Total ver/file relations:
gl: Número total de relacións versión/ficheiro:

en: Trivial Only specified but this is not a trivial operation.
gl: Especificouse "Só Triviais" pero esta non é unha operación trivial.

en: Unable to correct dependencies
gl: Non se puido corrixir as dependencias.

en: Unable to correct missing packages.
gl: Non se puido corrixir os paquetes non dispoñibles.

en: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing?
gl: Non se puido obter algúns arquivos; probe con apt-get update ou --fix-missing.

en: Unable to find a source package for %s
gl: Non se puido atopar un paquete fonte para %s

en: Unable to get build-dependency information for %s
gl: Non se puido obter a información de dependencias de compilación de %s

en: Unable to locate package %s
gl: Non se puido atopar o paquete %s

en: Unable to lock the download directory
gl: Non se puido bloquear o directorio de descargas

en: Unable to lock the list directory
gl: Non se puido bloquear o directorio de listas

en: Unable to minimize the upgrade set
gl: Non se puido minimizar o xogo de actualizacións

en: Unable to write to %s
gl: Non se puido escribir en %s

en: Unknown package record!
gl: ¡Rexistro de paquete descoñecido!

en: Unmet dependencies. Try 'apt-get -f install' with no packages (or specify a solution).
gl: Dependencias incumpridas. Probe "apt-get -f install" sen paquetes (ou especifique unha solución).

en: Unmet dependencies. Try using -f.
gl: Dependencias incumpridas. Probe a empregar -f.

en: Unpack command '%s' failed.
gl: Fallou a orde de desempaquetamento "%s".

en: Usage: apt-cache [options] command
           apt-cache [options] add file1 [file2 ...]
           apt-cache [options] showpkg pkg1 [pkg2 ...]
           apt-cache [options] showsrc pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-cache is a low-level tool used to manipulate APT's binary
    cache files, and query information from them
    
    Commands:
       add - Add a package file to the source cache
       gencaches - Build both the package and source cache
       showpkg - Show some general information for a single package
       showsrc - Show source records
       stats - Show some basic statistics
       dump - Show the entire file in a terse form
       dumpavail - Print an available file to stdout
       unmet - Show unmet dependencies
       search - Search the package list for a regex pattern
       show - Show a readable record for the package
       depends - Show raw dependency information for a package
       rdepends - Show reverse dependency information for a package
       pkgnames - List the names of all packages
       dotty - Generate package graphs for GraphVis
       xvcg - Generate package graphs for xvcg
       policy - Show policy settings
    
    Options:
      -h   This help text.
      -p=? The package cache.
      -s=? The source cache.
      -q   Disable progress indicator.
      -i   Show only important deps for the unmet command.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-cache(8) and apt.conf(5) manual pages for more information.
gl: Emprego: apt-cache [opcións] orde
             apt-cache [opcións] add fich1 [fich2 ...]
             apt-cache [opcións] showpkg paq1 [paq2 ...]
             apt-cache [opcións] showsrc paq1 [paq2 ...]
    
    apt-cache é unha ferramenta de baixo nivel que se emprega para manipular
    os ficheiros binarios de caché de APT e obter información deles
    
    Ordes:
       add - Engade un ficheiro de paquetes á caché de fontes
       gencaches - Reconstrúe as cachés de paquetes e fontes
       showpkg - Amosa información xeral dun paquete
       showsrc - Amosa os rexistros de fontes
       stats - Amosa algunhas estatísticas básicas
       dump - Amosa todo o ficheiro nun formato abreviado
       dumpavail - Saca un ficheiro de dispoñibles pola saída estándar
       unmet - Amosa as dependencias sen cumprir
       search - Busca unha expresión regular na lista de paquetes
       show - Amosa un rexistro lexible para o paquete
       depends - Amosa a información bruta de dependencias dun paquete
       rdepends - Amosa información de dependencias inversas dun paquete
       pkgnames - Amosa os nomes de tódolos paquetes
       dotty - Xera gráficas de paquetes para GraphVis
       xvcg - Xera gráficas de paquetes para xvcg
       policy - Amosa a configuración de normativa
    
    Opcións:
      -h   Este texto de axuda.
      -p=? A caché de paquetes.
      -s=? A caché de fontes.
      -q   Desactiva o indicador de progreso.
      -i   Amosa só as dependencias importantes na orde unmet.
      -c=? Le este ficheiro de configuración.
      -o=? Estabrece unha opción de configuración, por exemplo: -o dir::cache=/tmp
    Vexa as páxinas de manual de apt-cache(8) e apt.conf(5) para máis información.

en: Usage: apt-config [options] command
    
    apt-config is a simple tool to read the APT config file
    
    Commands:
       shell - Shell mode
       dump - Show the configuration
    
    Options:
      -h   This help text.
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
gl: Emprego: apt-config [opcións] orde
    
    apt-config é unha ferramenta simple para ler a configuración de APT
    
    Ordes:
       shell - Modo de intérprete de ordes
       dump - Amosa a configuración
    
    Opcións:
      -h   Este texto de axuda.
      -c=? Le este ficheiro de configuración
      -o=? Estabrece unha opción de configuración, por exemplo: -o dir::cache=/tmp

en: Usage: apt-extracttemplates file1 [file2 ...]
    
    apt-extracttemplates is a tool to extract config and template info
    from debian packages
    
    Options:
      -h   This help text
      -t   Set the temp dir
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
gl: Emprego: apt-extracttemplates fich1 [fich2 ...]
    
    apt-extracttemplates é unha ferramenta para extraer información
    de configuración e patróns dos paquetes debian
    
    Opcións:
      -h   Este texto de axuda
      -t   Estabrece o directorio temporal
      -c=? Le este ficheiro de configuración
      -o=? Estabrece unha opción de configuración, por exemplo: -o dir::cache=/tmp

en: Usage: apt-get [options] command
           apt-get [options] install|remove pkg1 [pkg2 ...]
           apt-get [options] source pkg1 [pkg2 ...]
    
    apt-get is a simple command line interface for downloading and
    installing packages. The most frequently used commands are update
    and install.
    
    Commands:
       update - Retrieve new lists of packages
       upgrade - Perform an upgrade
       install - Install new packages (pkg is libc6 not libc6.deb)
       remove - Remove packages
       source - Download source archives
       build-dep - Configure build-dependencies for source packages
       dist-upgrade - Distribution upgrade, see apt-get(8)
       dselect-upgrade - Follow dselect selections
       clean - Erase downloaded archive files
       autoclean - Erase old downloaded archive files
       check - Verify that there are no broken dependencies
    
    Options:
      -h  This help text.
      -q  Loggable output - no progress indicator
      -qq No output except for errors
      -d  Download only - do NOT install or unpack archives
      -s  No-act. Perform ordering simulation
      -y  Assume Yes to all queries and do not prompt
      -f  Attempt to continue if the integrity check fails
      -m  Attempt to continue if archives are unlocatable
      -u  Show a list of upgraded packages as well
      -b  Build the source package after fetching it
      -V  Show verbose version numbers
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
    See the apt-get(8), sources.list(5) and apt.conf(5) manual
    pages for more information and options.
                           This APT has Super Cow Powers.
gl: Emprego: apt-get [opcións] orde
             apt-get [opcións] install|remove paq1 [paq2 ...]
             apt-get [opcións] source paq1 [paq2 ...]
    
    apt-get é unha simple interface de liña de ordes para descargar e instalar
    paquetes. As ordes empregadas máis habitualmente son "update" e "install".
    
    Ordes:
       update - Descarga as novas listas de paquetes
       upgrade - Realiza unha actualización
       install - Instala novos paquetes (o paquete chámase libc6, non libc6.deb)
       remove - Elimina paquetes
       source - Descarga arquivos de código fonte
       build-dep - Configura as dependencias de compilación dos paquetes fonte
       dist-upgrade - Actualiza a distribución, vexa apt-get(8)
       dselect-upgrade - Sigue as seleccións de dselect
       clean - Borra os arquivos descargados
       autoclean - Borra os arquivos antigos descargados
       check - Verifica que non hai dependencias rotas
    
    Opcións:
      -h  Este texto de axuda.
      -q  Saída que se pode rexistrar - sen indicador de progreso
      -qq Sen saída agás os erros
      -d  Só descarga - NON instala nin desempaqueta os arquivos
      -s  No-act. Realiza unha simulación de ordeamento
      -y  Supón "Sí" a tódalas preguntas e non as amosa
      -f  Tenta continuar se a comprobación de integridade falla
      -m  Tenta continuar se non se poden localizar os arquivos
      -u  Tamén amosa unha lista de paquetes actualizados
      -b  Constrúe o paquete fonte despois de o descargar
      -V  Amosa números detallados de versión
      -c=? Le este ficheiro de configuración
      -o=? Estabrece unha opción de configuración, por exemplo: -o dir::cache=/tmp
    Vexa as páxinas de manual apt-get(8), sources.list(5) e apt.conf(5) para
    ver máis información e opcións.
                      Este APT ten Poderes de Super Vaca.

en: Usage: apt-sortpkgs [options] file1 [file2 ...]
    
    apt-sortpkgs is a simple tool to sort package files. The -s option is used
    to indicate what kind of file it is.
    
    Options:
      -h   This help text
      -s   Use source file sorting
      -c=? Read this configuration file
      -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
gl: Emprego: apt-sortpkgs [opcións] fich1 [fich2 ...]
    
    apt-sortpkgs é unha ferramenta simple para ordear ficheiros de paquetes.
    A opción -s emprégase para indicar o tipo de ficheiro que é.
    
    Opcións:
      -h   Este texto de axuda
      -s   Emprega ordeamento por ficheiros fonte
      -c=? Le este ficheiro de configuración
      -o=? Estabrece unha opción de configuración; por exemplo, -o dir::cache=/tmp

en: Version '%s' for '%s' was not found
gl: Non se atopou a versión "%s" de "%s"

en: WARNING: The following essential packages will be removed.
    This should NOT be done unless you know exactly what you are doing!
gl: AVISO: Hanse eliminar os seguintes paquetes esenciais.
    ¡Isto NON se debe facer a menos que saiba exactamente o que está a facer!

en: WARNING: The following packages cannot be authenticated!
gl: AVISO: ¡Non se poden autenticar os seguintes paquetes!

en: Y
gl: S

en: Yes, do as I say!
gl: ¡Si, fai o que digo!

en: You are about to do something potentially harmful.
    To continue type in the phrase '%s'
     ?]
gl: Está a piques de facer algo perigoso.
    Para continuar escriba a frase "%s"
     ?]

en: You don't have enough free space in %s
gl: Non hai espazo libre de abondo en %s

en: You don't have enough free space in %s.
gl: Non hai espazo libre de abondo en %s.

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these.
gl: Pode querer executar "apt-get -f install" para corrixilos.

en: You might want to run `apt-get -f install' to correct these:
gl: Pode querer executar "apt-get -f install" corrixir isto:

en: You must give exactly one pattern
gl: Debe fornecer exactamente un patrón

en: You should explicitly select one to install.
gl: Debería escoller un para instalar.

en: but %s is installed
gl: pero %s está instalado

en: but %s is to be installed
gl: pero hase instalar %s

en: but it is a virtual package
gl: pero é un paquete virtual

en: but it is not going to be installed
gl: pero non se ha instalar

en: but it is not installable
gl: pero non é instalable

en: but it is not installed
gl: pero non está instalado
