xcdroast 0.98alpha11 - en to gl translation catalogue (557 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
gl: 
    Non está dipoñible a Información ATIP.
    
    (Posibles razons: O CD-R/RW non está cargado ou
    dispositivo non soporta a lectura de información ATIP)

en: 
    Scanning aborted!
gl: 
    ¡Escaneamento cancelado!

en:  [Simulation]
gl: [Simulación]

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
gl: Información ATIP (Tempo entre pistas):

en: ATIP-Info
gl: Info ATIP

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
gl: Cancela a verificación cando atopa o primeiro erro. De outro xeito X-CD-Roast continua comprobando outras pistas.

en: Abort after verify fail
gl: Cancelar se hai erros na verificación

en: Abstract Information:
gl: Información "Abstract":

en: Accept the current configuration and return to main menu.
gl: Acepta a configuración atual e volta ó menu principal.

en: Accept track layout
gl: Aceptar a orde das pistas

en: Access by hosts:
gl: Permisos por nodos:

en: Access by users:
gl: Permisos por usuarios:

en: Access denied!
    You have no permission to start X-CD-Roast on that host.
    Ask the superuser to add you to the allow-list.
gl: ¡Acceso denegado!
    Non tes permiso pra executar X-CD-Roast neste nodo. Pidelle a root que te engada a lista de usuarios autorizados

en: Add
gl: Engadir

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
gl: Transfire todolos arquivos imaxe para á lista da esquerda (A lista de pistas a gravar).

en: Add the hostname given in the entry-field to the list.
gl: Engade o nome do nodo insirido no campo á lista.

en: Add the selected path to the master directories.
gl: Engada o diretório selecionado ós diretórios do CD.

en: Add the username given in the entry-field to the list.
gl: Engade o usuario inserido no campo na lista.

en: Add to root directory of CD ("/")
gl: Engadir o directorio raiz do CD  ("/")

en: Add with custom path:
gl: Engadir cunha rota específica:

en: Add with full path ("%s")
gl: Engadir coa rota orixinal ("%s")

en: Adding path to master directories
gl: Engadindo a rota ó directorio maestro

en: Adds a new image directory.
gl: Engade un diretório de imaxes.

en: All
gl: Todas

en: All in list
gl: Todolos da lista

en: All users are allowed to start X-CD-Roast.
gl: Permite a todolos usuarios executar X-CD-Roast.

en: All users on the list are not allowed to start X-CD-Roast. All others may use it.
gl: Se permite executar X-CD-Roast a todolos usuarios agas ós que están na lista.

en: All, but listed
gl: Agas os listados

en: Allow ISO-files with a starting period
gl: Permitir ficheiros ISO-* cun periodo de comenzo

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
gl: Permite nomes de arquivos ISO9660 que comenzan por un punto . Normalmente os pontos no comenzo dun nome son substituidos por un "_" para facer que estes arquivos señan compatíbles con MS-DOS. Isto non influe nos nomes Rock Ridge ou Joliet.

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
gl: Permite unha estrutura de diretórios mais profunda que 8 níveis. Se esta opción non fora utilizada mkisofs xeneraria un diretório "RR_MOVED" no CD que só vai ser visíble en sistemas que non señan capazes de usar Rock Ridge (normalmente Windows). Esta opción non cumpre o estandar ISO9660 polo que debe ser usado con xeito.

en: Allows "Untranslated" filenames
gl: Permitir nomes "non traducidos"

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
gl: Non permite ningún cambio nos nomes de arquivos ainda que eles non cumpran o estandar ISO9660. Isto tan só ten senso en sistemas HP-UX, porque non teñen soporte para extensions de ISO9660.

en: An excluded path cannot be redirected
gl: Unha rota excluida non pode ser redireccionada

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
gl: Está seguro de que desexa cancelar a gravación?
    Cancelar pode destruir o CDRW e é probable que teñas que reinicia-la grabadora para que volte a funcionar

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
gl: ¿Está certo de que desexa borrar %d pistas?

en: Are you sure you want to delete one track?
gl: ¿Está certo de que desexa borrar unha pista?

en: Audio Read Interface:
gl: Interface de lectura de audio:

en: Audio Read Speed:
gl: Velocidade de lectura de audio:

en: Audio-CD
gl: CD de Audio

en: Auto-raise/lower windows
gl: Amosa/Oculta as xanelas automáticamente

en: Autodetect
gl: Autodetectar

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatically delete images after burn
gl: Borrar as imaxes depois de gravar

en: Back to main menu
gl: Voltar ó menu principal

en: Begin to playback the next track.
gl: Inícia tocando a pista seguinte.

en: Begin to playback the previous track.
gl: Inícia tocando a pista anterior.

en: Bibliographic Information:
gl: Información bibliográfica:

en: Blank CD-RW
gl: Borrar CD-Regravable

en: Blank-Mode:
gl: Método de borrado:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
gl: borrado cancelado despois de %2d:%02d minutos

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
gl: Borrado en proceso dende fai %2d:%02d min.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
gl: Borrado correcto realizado en: %2d:%02d minutos.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
gl: Borra o CD-RW da gravadora.

en: Boot catalog:
gl: catálogos de arranque:

en: Boot image list:
gl: imaxes arrincables:

en: Boot image:
gl: Imaxe de arranque:

en: Boot options
gl: Opcións de Autoarrinque

en: Browse
gl: Explorar

en: CD Settings
gl: Configuración CD

en: CD Writer Device:
gl: Dispositivo de Gravación:

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
gl: Tamaño do Buffer FIFO da gravadora:

en: CD Writer Mode:
gl: Modo de Gravación:

en: CD Writer Speed:
gl: Velocidade de Gravación:

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
gl: O CD só conten pistas de audio e está selecionada a
    opción de non verificar as pistas de audio. Non é posible a verificación.

en: CD to write
gl: CD a gravar

en: CD-Information
gl: Información do CD

en: CD/Image Info
gl: Información Imaxe CD

en: CDDB-Server:
gl: Servidor CDDB:

en: Calculate size
gl: Calcular o tamaño

en: Calculates all currently free space in the image directories.
gl: Calcula o tamaño total dispoñíble nos diretórios de imaxes.

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
gl: Aqui pode ser inserido o nome dun ficheiro neste CD que conten un indice do CD.

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
gl: Aqui pode ser inserido o nome dun arquivo que conten información bibliográfica.

en: Can be used to specify the copyright file name.
gl: Aqui pode ser inserido um nome dun arquivo que conten información do Copyright deste CD.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
gl: Non se puido verificar a pista de audio "%s"
     porque escolleu non verificar as pistas de audio. Deseleccionando esta pista...

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel all changes and return to main menu.
gl: Cancelar todolos cambios e voltar ó menu principal.

en: Change the volume of playback.
gl: Axusta o volume do son.

en: Choose which write mode you want to use with your CD-Writer. Not all modes are supported with all writers. Try "DAO" first, because its usually the best option. If the write fails, try one of the "TAO" modes.
gl: Escolla o modo de gravación que quere usar na sua gravadora. Non todolas gravadoras soportan todolos modos. Primeiro intenteo con "DAO" porque é a opción que admiten a maioria das gravadoras. Se non funciona prova co modo "TAO".

en: Clear all entry fields.
gl: Borra todolos campos

en: Clear settings
gl: Borrar estes datos

en: Close
gl: Pechar

en: Communication
gl: Comunicación

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
gl: Atopouse un ficheiro de configuración de versión incorrecta (%s)
    Por favor, prema en "Configuración" para actualizar a configuración.

en: Configuration saved
gl: Configuración gardada

en: Connect ok: Sending handshake
gl: Conexión Correcta: Negociando os parámetros

en: Connecting to %s:%d
gl: Conectando a %s:%d

en: Continue anyway
gl: Continuar a pesar diso

en: Copy on the fly
gl: Copiar directamente

en: Copyright Information:
gl: Información Copyright:

en: Create CD
gl: Crear CD

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
gl: Crear e construir o seu própio CD (datos e audio)

en: Create session on hard disk
gl: Crear unha sesión no disco duro

en: Create session/image
gl: Crear sesión/imaxe

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
gl: Grava o CD diretamente sen xenerar a imagem ISO9660 no Disco Duro. Este método non precisa espacio no disco Duro e é mais rápido que xerar a imaxe primeiro e gravar depois. Pero ten o risco dun "buffer underrun" cando o sistema non consegue dispoñer dos datos coa rapidez necesaria. Neste caso perderá o CD-R. Se recomenda simular a gravación primeiro e reducir a velocidade da gravación se é preciso.

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
gl: Xenera unha imaxe ISO9660 de ficheiros e diretórios do disco

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
gl: Xenera a imaxe ISO9660 no seu Disco Duro. Esta imaxe pode ser gravada despois premendo o botón "Gravar pistas" do menu na esquerda.

en: Custom
gl: Específico

en: DSP-Device
gl: Dispositivo DSP

en: DSP-Device:
gl: Dispositivo DSP:

en: Data-CD
gl: CD de datos

en: Delete Tracks
gl: Borrar pistas

en: Delete aborted...
gl: Borrado cancelado...

en: Delete selected tracks
gl: Borrar pistas seleccionadas

en: Delete successful
gl: Borrado correcto

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
gl: Desbota todalas pistas selecionadas. Consello: Un dobre click nun arquivo indice (TOC) da lista selecionará todalas pistas especificadas nel.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
gl: Borra as pistas gardadas no disco Duro para liberar espacio.

en: Deleting tracks...
gl: Borrando pistas...

en: Deselects all displayed images.
gl: Deselecciona todolos arquivos imaxe amosados.

en: Deselects all displayed tracks.
gl: Deseleciona todas as faixas mostradas.

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
gl: Deseleciona todas as faixas do CD atualmente carregado.

en: Deselects all tracks.
gl: Desbota todalas pistas.

en: Detailed Device Information:
gl: Información detallada do dispositivo:

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
gl: Opcións detalladas para a imaxe ISO9660 que vai ser creada

en: Device-Scan
gl: Buscar dispositivos

en: Devices-Setup
gl: Configuración dos Dispositivos

en: Directories
gl: Directorios

en: Disk
gl: Disco duro

en: Disk-At-Once (DAO)
gl: Todo nunha soa pista (DAO)

en: Display CD-Text if available
gl: Amosar CD-Text se está dispoñble

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
gl: Amosa a xanela de información de CD-Text(se o CD e o lector o soporta).

en: Display directories only
gl: Amosar tan só os directorios

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
gl: Amosa unha axuda cando se deixa o ponteiro do rato sobor dun botón.

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
gl: Amosa unha árbore de diretórios para escoller un diretório de imaxes.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
gl: Mostra información sobor do CD atualmente inserido e as pistas disponíbles no Disco Duro.

en: Do index scan
gl: Comprobar os índices

en: Do not fixate after write
gl: Non pechar o CD despois de gravar

en: Do not include backup files
gl: Non incluir copias de seguridade

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
gl: Non permite a inclusión de ficheiros com nomes típicos de copia de seguridade ou de arquivo temporal. Son os ficheiros cullos nomes conteñen "~" ou "#" ou que teñen a extensión ".bak".

en: Do not translate the characters '#' and '~' which are invalid for ISO9660 filenames but often used by Microsoft systems.
gl: Non convertir os caracteres '#' e '~' que non son validos cos nomes de ficheiro ISO9660, ainda que si o usas alguns sistemas Microsoft.

en: Do not translate the characters '~' and '#'
gl: Non cambiar os caracteres '~' e '#'

en: Do not use RR attributes from old sessions
gl: Non usar atributos RR de sesións antigas

en: Do not use deep directory relocation
gl: Permitir diretórios profundos

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
gl: Impide a utilización dos atributos Rock Ridge de sesións anteriores. Isto pode axudar se mkisofs atopa signaturas Rock Ridge non válidas nunha sesión anterior.

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
gl: Só visualize diretórios na árbore de arquivos e non amose os ficheiros individuais.

en: Don't create a bootable CD.
gl: Non crear un CD autoarrincable.

en: Don't verify audio tracks
gl: Non verificar as pistas de audio

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
gl: Baixa os títulos das pistas do CD atual. É preciso estar conectado a internet.

en: Duplicate CD
gl: Copiar CD

en: Eject CD after blank
gl: Expulsar CD tras borrado

en: Eject after write
gl: Expulsar CD ó rematar

en: Eject the CD after the burning was completed.
gl: Expulsa o CD depois de completar a gravación.

en: Ejects a CD from this device.
gl: Expulsa un CD deste dispositivo.

en: Empty CD-R/RW
gl: Borrar CD-R/RW

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
gl: Activa a correción de erros (jitter) na lectura de audio. Canto mais alto sexa este parámetro, mellor será a calidade pero a lectura será maís lenta. Estabrezca cero para desactivalo e obter a velocidade máxima.

en: Ends the playback completely.
gl: Remata completamente a reproducción.

en: Enter here a hostname of a computer which may run X-CD-Roast. This makes sense, when using the same config-file on more than one host (e.g. pool-installations).
gl: Insira eiquí un nome de nodo que poida executar X-CD-Roast. Esto se usa cando se usa o mesmo ficheiro de configuración en mais de un nodo.

en: Enter here an username which should be allowed or denied access for X-CD-Roast. Press Return or click on the "Add"-button to put it on the list.
gl: Insira aiquí o nome do usuario que ó que queira permitirlle ou denegarlle o acceso a X-CD-Roast. Prema a tecla Intro or no botón "engadir" para engadilo á lista.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
gl: Erro ó acceder ó dispositivo DSP. 
    Se cadra está ocupado por outro programa

en: Error deleting tracks
gl: Erro borrando pistas

en: Error mastering data track
gl: Erro na creación da imaxe

en: Error reading audio track %d/%d
gl: Erro lendo pista de audio %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
gl: Erro lendo pista de datos %d/%d

en: Error while blanking.
gl: Erro borrando o Regravable.

en: Error writing tracks
gl: Erro gravando pistas

en: Error: CDDB read error on socket
gl: Erro de lectura no socket da CDBB

en: Error: CDDB write error on socket
gl: Erro de escritura no socket da CDDB

en: Error: CDDB-query failed
gl: Erro: fallou a consulta da CDDB

en: Error: CDDB-read failed
gl: Erro: fallou a lectura da CDDB

en: Error: Can't open stream socket
gl: Erro: Non puido abrir o socket de circuito virtual

en: Error: Connection refused
gl: Erro: Conexión rexeitada

en: Error: Hostname lookup failure
gl: Erro: o nome de host non foi atopado

en: Error: No answer within timeout
gl: Erro: A resposta non chegou fora de tempo

en: Error: No response from server
gl: Erro: non hai resposta do servidor

en: Exclude
gl: Excluir

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
gl: Exclua a rota selecionada dos diretórios do CD. Isto siñifica que todolos datos nesta rota non serán inclusos na imaxe.

en: Exit
gl: Sair

en: Extended
gl: Extendida

en: Failed to read sector - retrying
gl: Faio ó ler o sector - Reintentando

en: Failed to save configuration file: %s
gl: Non é posible gardar o arquivo de configuración: %s

en: Failed to save iso-options file: %s
gl: Non se poden gardar as opcións ISO %s

en: Fifo:
gl: FIFO:

en: File prefix:
gl: Prefixo de fich.:

en: File/Directory view
gl: Cadro de dialogo de ficheiros/directorios

en: Filename
gl: Nome do Ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Fixate CD-R/RW only
gl: Pechar o CD-R/RW

en: Fixating...
gl: Rematando...

en: Floppy image boot
gl: Imaxe de arranque de disquette

en: Follow symbolic links
gl: seguir as ligazóns simbólicas

en: Force blanking
gl: Forzar borrado

en: Found %d close matches - Please select
gl: Atopáronse %d entradas semellantes - Por favor escolla unha

en: Found %d exact matches - Please select
gl: Atoparonse %d respostas iguais - Por favor Escolla unha

en: Found one close match
gl: Atopouse unha entrada moi semellante

en: Found one exact match
gl: Atopada unha entrada idéntica

en: Free space (MB/min.)
gl: Espacio ceibe (MB/min.)

en: Free space:
gl: Espacio ceibe:

en: Generate TRANS.TBL files
gl: Xerar ficheiros TRANS.TBL

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
gl: Xenera un ficheiro TRANS.TBL en cada diretório do CD, que pode axudar a que nun sistema que non seña Rock Ridge poida estabrecer os nomes corrctos dos ficheiros.

en: HD Settings
gl: Configuración Disco Duro

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
gl: Fallou a negociación dos parámetros - Se cadra o servidor CDDB non é válido

en: Hard disk image boot
gl: Imaxe de arranque de Disco Duro

en: Header data for the ISO9660 image
gl: Datos da cabeceira da imaxe ISO9660

en: Headers saved
gl: Cabeceira Gardada

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
gl: Aiquí pode probar se X-CD-Roast pode aceder á sua tarxeta de son
     pra tocar pistas de audio con calidade de CD. Canto prema o boton "Tocar son de proba" deberia poder escoita un son. No caso contrario o seu dispositivo DSP non está soportado ou non está conectado ou está ocupado por outro programa.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
gl: Agochar os TRANS.TBL nunha árbore Joliet

en: Hide the RR_MOVED directory
gl: Agochar diretórios RR_MOVED

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
gl: Agacha os ficheiros TRANS.TBL na árbore Joliet, para que non señan visíbles en sistemas Windows.

en: Host "%s" already added
gl: O nodo "%s" xa está engadido

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
gl: Cantos setores de audio son lidos por pedido. Os valores altos melloran a calidade pero necesitará un maior tamaño de buffer SCSI na memória.

en: How much information is logged into the logfile.
gl: Canta información vai ser arquivada no histórico.

en: ISO9660 header
gl: Cabeceira ISO9660

en: ISO9660 options
gl: Opcións ISO9660

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
gl: Creando información/avisos na gravación da imaxe ISO9660

en: If enabled, then the user is allowed the change the read parameters for the CD Readers (e.g. Speed and overlap sectors).
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados cambiar os parámetros de lectura dos lectores de CD (por exemplo, a velocidade e o tamaño do buffer).

en: If enabled, then the user is allowed the change the write parameters for the CD Writer (e.g. Speed and FIFO-Buffer-Size).
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados cambiar os parámetros de escritura da gravadora (por exemplo, a velocidade e o tamaño do buffer).

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Readers. Else the settings given by root must be used.
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados cambiar a configuración dos lectores de CD. Se non se ten que usar a configuración que estabreceu root.

en: If enabled, then the user is allowed to change the settings for the CD Writer. Else the setting given by root must be used.
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados cambiar a configuración da gravadora. Se non se ten que usar a configuración que estabreceu root.

en: If enabled, then the user may change the logging parameters (the path of the logfile and the loglevel).
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados cambiar os parámetros de logeado (a rota de acceso e o nivel de logeado).

en: If enabled, then the user may give his own image-directories (best where he got write permissions). Else the directories specified by root must be used (should be also a directory where any user can write into).
gl: Se se activa permite ós usuarios autorizados estabrecer os seus propios directorios para emprazar as suas imaxes (preferiblemente onde teñan permisos de escritura ). De non ser así, se usarán os directorios que especificou root (que debia de ser un directorio onde todolos usuarios teñan permiso de escritura, exem: /tmp )

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
gl: Se os arquivos imaxe coinciden co CD actualmente cargado, lea o CD de novo e verifqueo coas cópias do Disco Duro.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
gl: Atoparonse carateres non permitidos no campo de entrada.
    Sustituense polo caracter "_"

en: Image Directory:
gl: Directorio da Imáxe:

en: Image-Information
gl: Información da Imaxe

en: Images
gl: Imaxes

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
gl: Inclue informacións extendidas como nomes longos de ficheiros, arquivos especiais de dispositivos (/dev/*) e ligazóns na imaxe. Esta información pode ser lida pola maioria dos sistemas operativos Unix. Os propietarios e os permisos dos ficheiros son substituidos por valores neutros.

en: Initializing CD-Reader...
gl: Inicializando o lector de CDs...

en: Initializing CD-Writer...
gl: Inicializando a gravadora...

en: Internationalization
gl: Internacionalización:

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
gl: A rota non pode ser engadida porque aparece
     no mesmo sistema de arquivos coma un diretório xá engadido:
    %s

en: Joliet extension (for Windows)
gl: Extensions Joliet (para Windows)

en: Juke Box
gl: Multicargador

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
gl: Pecha o CD, se por alguma razón se grabou o CD pero non foi pechado antes.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
gl: Simula o proceso de gravación. Por favor teña en conta que cancelar um proceso de simulación non é unha boa idea, pois pode danar o bus SCSI.

en: Label:
gl: Etiqueta:

en: Language:
gl: Idioma:

en: Layout tracks
gl: Ordear pistas

en: Length
gl: Duración

en: Lets you specify exactly where the file or directory content should be mapped to on the destination CD. (e.g. a directory /home/user can be mapped to /backup/home-dirs/user.)
gl: Deixate especificar a rota de destino do CD onde queres gravar o ficheiro ou directorio. (exemplo: o directorio /home/usuario podese gravar na rota /copias_de_respaldo/directorios_home/usuario/.)

en: Loads a CD in this device.
gl: Carga un CD neste dispositivo.

en: Logfile:
gl: Ficheiro log:

en: Logging
gl: Creando log

en: Loglevel:
gl: Nivel do log

en: Make CD bootable?
gl: ¿Facer o CD Autoarrincable?

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
gl: Facer unha cópia exacta dun CD (datos e audio)

en: Master Tracks
gl: Masterizar pistas

en: Master and write on-the-fly
gl: Crear e gravar directamente (on-the-fly)

en: Master source
gl: Dir. fonte

en: Master to image file
gl: Crear a ficheiro imaxe

en: Master-Error:
gl: Erro:

en: Mastering aborted...
gl: Gravación cancelada...

en: Mastering data track [%s]
gl: Creando pista de datos [%s]

en: Mastering successful
gl: Creación correcta

en: Mastering:
gl: Creando:

en: Matching database entries
gl: Entradas coincidintes na base de datos

en: Medium
gl: Medio

en: Miscellaneous
gl: Miscelánea

en: Mixed-Mode-CD
gl: CD mixto

en: Model
gl: Modelo

en: Multisession-CD
gl: CD Multisesión

en: Network
gl: Rede

en: New session size:
gl: Tamaño da nova sesión:

en: No
gl: Non

en: No CD loaded
gl: Non hai ningún CD cargado

en: No CD loaded in read device
gl: Non se atopou ningún CD no dispositivo de lectura

en: No CD-Reader defined in Setup
gl: Non se definiu ningún lector de CD na configuración

en: No CD-Writer defined in Setup
gl: Non se definiu ningúnha gravadora de CD na configuración

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
gl: Non se detectou ningúnha gradadora nin lectora.
    Ten que activar a emulación de SCSI no kernel para gravar con dispositivos ATAPI/IDE. Consulte o manual de X-CD-Roast para mais información.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
gl: Non se atopou o ficheiro de información da pista "%s". Por iso non é posible a comprobación. Deseleccionando a pista.

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
gl: Non hai un ficheiro indice(TOC) que 
     indique as pistas a verificar

en: No Tracks layouted for writing
gl: Ningunha pista seleccionada pra gravar

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
gl: Non se atopou o ficheiro de configuración,
    prema en "Configuración".

en: No disk emulation boot
gl: Emulación de falta de disco

en: No disk or wrong disk loaded.
gl: Non hai ningun disco ou o disco cargado está errado.

en: No host selected to remove
gl: Non se seleccionou ningún nodo pra quitar

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
gl: Non se definiu ningún directorio da imaxe. Ten que 
    definir ao menos un directorio para poder continuar.

en: No image-directories with write permissions found.
    Please check your settings in the Setup.
gl: Non se atopou un directorio-imaxe con permisos de escritura.
    Por favor, chequee as suas opcions na Configuración.

en: No matches found - unknown CD
gl: Non se atoparon coincidencias - CD descoñecido

en: No path selected to redirect
gl: Non se escolleu ningunha rota para redirecionar

en: No path selected to remove
gl: Ningúnha rota seleccionada para borrar

en: No root configuration file found or not readable!
    The superuser must start and configure X-CD-Roast
    first, before other users can use it.
gl: Non se atopuo ningún ficheiro de configuración ou non ten permisos de lectura
    O superusuario debe executar o X-CD-Roast
    primeiro pra que os outros usuarios poidan usalo

en: No root configuration file found!
    Please enter Setup and don't forget to add users
    who may also use X-CD-Roast.
gl: Non se atopou o ficheiro de configuración de root
     Por favor garde a configuración e non esquenza engadir os usuarios que autorize a usar X-CD-Roast.

en: No tracks selected
gl: Non hai ningunha pista seleccionada

en: No tracks selected to delete
gl: Non hai ningunha pista seleccionada para borrar

en: No user selected to remove
gl: Non se seleccionou usuarios para quitar

en: No users are allowed to start X-CD-Roast (except root).
gl: Non se permite a ningún usuario executar X-CD-Roast.(agas root)

en: No valid path specified
gl: A rota especificada non é válida

en: None
gl: Ningún

en: Not bootable
gl: Non Autoarrincable

en: Not bootable image
gl: Imaxe non arrincable

en: Not enough diskspace available
gl: Non se dispón de espacio suficiente

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
gl: Non queda espacio dabondo,
    ¿Continuar a pesar diso?

en: Not implemented yet
gl: Ainda non implementado

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
gl: Nota: Borrar un CD enteiro precisa 74 minutos a velocidade simples e 37
    minutos a dobre velocidade. O Borrado minimo só
    precisa duns poucos minutos.

en: Notify-Beeps via:
gl: Pitidos ó traveso de:

en: Nr.
gl: Núm.

en: Off
gl: Desactivado

en: Ok
gl: Aceptar

en: Omit ISO9660 version numbers
gl: Omitir números de versión ISO9660

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
gl: Non se vai engadir un punto ós nomes de arquivos que non conteñen ningum punto. Iso non cumpre o estandar ISO9660 pero non ten influencia nos nomes Rock Ridge ou Joliet.

en: Omit trailing periods
gl: Omitir puntos no fin dun nome

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
gl: Omitir os números de versión dos nomes de ficheiros ISO9660. Isto pode ser preciso nalguns sistemas exóticos. Utilize con coidado.

en: Only hosts which are not listed can start X-CD-Roast.
gl: Tan só se permite executar X-CD-Roast nos nodos que non están na lista.

en: Only the hosts in the list may start X-CD-Roast.
gl: Tan só se permite executar X-CD-Roast nos nodos da lista.

en: Only the users which were added to the list are allowed to start X-CD-Roast.
gl: Tan só se permita executar X-CD-Roast ós usuarios que estan inclusos na lista.

en: Optical Storage
gl: Almacenamento óptico

en: Options
gl: Opcións

en: Options saved
gl: Opcións gardadas

en: Options to create a bootable CD
gl: Opcións para facer un CD autoarrincable

en: Pad Tracks
gl: Recher as pistas

en: Pads data-tracks with zeros to eliminate reading problems on some systems and adapts the length of audio-tracks for CD writing. This must be enabled when you want to burn wav-files not created with X-CD-Roast.
gl: Rechea con setores de ceros no remate dunha pista de datos para evitar problemas de lectura nalguns sistemas. e adaptar o tamaño das pistas de audio para gravar en CD. Ten que ser activada para gravar arquivos WAV que non foron xerados por X-CD-Roast.

en: Path
gl: Rota de acceso

en: Path already added
gl: Rota xa engadida

en: Path:
gl: Rota de acceso:

en: Pauses or continue playing.
gl: Pausa ou continua tocando.

en: Personalize image filenames
gl: Personalizar nomes de ficheiros de imaxe

en: Play Audio-Tracks
gl: Reproducir pistas de audio

en: Play demo sample
gl: Tocar son de proba

en: Play first or currently selected Track.
gl: Toca a primeira pista ou a atualmente selecionada.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
gl: Fai soar unha mostra na tarxeta de son para comprobar que funciona corretamente.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
gl: Toca as pistas de áudio (arquivos .wav) do Disco Duro o traveso da tarxeta de son.

en: Please choose where the contents of this directory
    should be located on the CD:
gl: Escolla o lugar do CD onde se debe de deixar o contido do directorio:

en: Please choose where this file should be located on the CD:
gl: Escolla onde se pode atopar o ficheiro no CD:

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
gl: Por favor prema en "Calcular tamaño" para determinar
    o tamaño imaxe e se as opción son correstas

en: Please first add some directories to master.
gl: Por favor engada os diretórios a gravar primeiro.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
gl: Por favor insira un CD-R/RW na gravadora.

en: Please press "Update" once before adding new paths.
gl: Por favor prema "Actualizar" tras engadir novas rotas.

en: Please reload the CD-R in the writer
gl: Por favor, reinsira o CD-R na gravadora

en: Please specify a boot image list for your
    sparc bootable CD.
gl: Por favor, entre unha lista de imaxes de arranque para o seu CD Sparc autoarrincable

en: Please specify both the boot image and boot catalog
    for your bootable CD.
gl: Por favor, entre unha imaxe ou 
    ben un catalogo autoarrincable

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
gl: Por favor, especifique onde debe aparecer 
    este directorio no seu CD

en: Port:
gl: Porto:

en: Preparer Id:
gl: Identificador do preparador:

en: Printer
gl: Impresora

en: Processor/Scanner
gl: Procesador ou escaner

en: Progress-indicator in window-title
gl: Indicador do progreso na barra de título da xanela

en: Publisher Id:
gl: identificador do editor:

en: Query CDDB
gl: Consultar CDDB

en: Quit X-CD-Roast
gl: Sair do X-CD-Roast

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
gl: Sair do menu de crear CDs e voltar ó menu principal.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
gl: Sae do menu de copiar CDs e volta ó menu principal.

en: Read CD
gl: Ler CD

en: Read Device:
gl: Dispositivo de Lectura:

en: Read Tracks
gl: Ler pistas

en: Read aborted...
gl: Lectura cancelada...

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
gl: Le todos os textos do encabezamento do CD inserido na gravadora - Advertencia, sobrescribe todolos textos atualmente inseridos.

en: Read all tracks
gl: Ler todalas pistas

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
gl: Le información detallada dun CD-R/RW valeiro.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
gl: ¡O dispositivo de lectura é o mesmo co de gravación!
    A copia directa tan só e posible con dispositivos diferentes

en: Read options
gl: Opcións de lectura

en: Read selected tracks
gl: Ler as pistas seleccionadas

en: Read settings from CD
gl: Ler estes datos dun CD

en: Read-Error:
gl: Erro de lectura:

en: Reading %d/%d:
gl: Lendo %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
gl: Lendo pista de audio %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
gl: Lendo pista de datos %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
gl: Le todalas pistas selecionadas do CD e as garda no diretório de imaxes.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
gl: Lê todas as pistas do CD atual de novo e as compara coas pistas do Disco Duro como indica o arquivo TOC selecionado.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
gl: Lé todalas pistas do CD atual e as garda nos directórios de imaxes.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
gl: Compara todas as pistas dun CD coas do disco Duro.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
gl: Copia todalas pistas dun CD ó Disco Duro.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
gl: Lé as pistas selecionadas do CD de novo e as compara coas gardadas no disco rígido.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
gl: Le as pistas selecionadas do CD e as garda no Disco Duro.

en: Really quit X-CD-Roast?
gl: ¿Realmente desexa sair de X-CD-Roast?

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
gl: Le de novo a información da sesión do CD inserido (Util en caso de ter cambiado o CD-R/RW).

en: Redirect
gl: Redireccionar

en: Redirect a master directory
gl: redireccionar o directorio mestre

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
gl: Redireciona o diretório atualmente selecionado a outro lugar virtual no CD sen mudar nada o código fonte.

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
gl: Atualiza o contenido das xanelas de información (por exemplo depois de trocar un CD).

en: Removable Disk
gl: Disco extraible

en: Remove
gl: Quitar

en: Remove all selected hosts from the list.
gl: Desbota todolos nodos seleccionados da lista.

en: Remove all selected users from the list.
gl: Desbota todolos usuarios seleccionados da lista.

en: Remove the selected tracks from this list.
gl: Desbota todalas pistas selecionadas da lista.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
gl: Eliminada rota conflictiva.
    Por favor prema "Actualizar" de novo.

en: Removes the selected image directory from the list.
gl: Elimina o diretório de imaxes seleccionado da lista.

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
gl: Renomea o directorio "RR_MOVED", xerado automaticamente nas imaxes Rock Ridge, en ".rr_moved".

en: Requesting data - Please wait
gl: Pedindo datos - Por favor agarde

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
gl: Segue ás ligazóns no sistema de ficheiros de xeito que unha ligazón vai aparecer como un ficheiro ou directorio real.

en: Retrying...
gl: Reintentando...

en: Rev.
gl: Ver.

en: Rock Ridge (anonymous)
gl: Rock Ridge (anónimo)

en: Rock Ridge (backup)
gl: Rock Ridge (backup - copia de seguridade)

en: Rock Ridge only
gl: Só Rock Ridge

en: Save Output
gl: Gardar saída

en: Save configuration
gl: Gardar configuración

en: Save current settings as default
gl: Gardar esta configuración por defecto

en: Save settings as default
gl: Gardar configuración

en: Save window positions
gl: Gardar as posicions das xanelas

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
gl: Salva as opcións ISO atualmente selecionadas no seu diretório de configuración para recuperalas automaticamente no próximo arranque do X-CD-Roast.

en: Saves your current configuration.
gl: Garda a sua configuración atual.

en: Saving output successful
gl: Gravación correcta da saída

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
gl: Analiza o CD procurando indices. Se esta opción está activada a copia obterá os mesmos índices nas pistas có CD orixinal. Algunhas unidades son relativamente lentas analizando o CD

en: Scanner
gl: Escaner

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
gl: Buscando MCM (Media Catalog Number)...

en: Scanning master directories...
gl: Escaneando diretórios...

en: Scanning track %d for ISRC...
gl: Buscando o ISRC da pista %d...

en: Scanning track %d for indices...
gl: Buscando os índices da pista %d...

en: Sectors for overlap sampling:
gl: Sectores para mostreo solapado

en: Select Directory
gl: Seleccionar Directorio

en: Select Logfile
gl: Selecionar ficheiro log

en: Select all
gl: Seleccionar todas

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
gl: Escolla aiqui como vai ser xenerada a imaxe. Para a maior parte da xente  "Rock Ridge +  Joliet" é a mellor opción. Tamén é a opción por defecto.

en: Select none
gl: Non seleccionar ningunha

en: Select predefined image type:
gl: Escolla un tipo de imaxe predefinido:

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
gl: Seleciona o arquivo indice (TOC) que especifica que pistas teñen que ser gravadas no CD. A opción "Copiar On-The-Fly" le as pistas diretamente do lector en vez do disco Duro.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
gl: Escolla o dispositivo que quere utilizar para as operacións de lectura de CDs.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
gl: Escolla a velocidade que debe ser utilizada nas extracións de audio.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
gl: Escolla que pistas deberian ser comprobadas co CD atual. O arquivo indice (TOC) ten que coincidir co CD actual.

en: Selected:
gl: Seleccionado:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
gl: Seleciona todolos arquivos imaxe do Disco Duro para comprobalas

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
gl: Seleciona todalas pistas para poder engadadialas á seleción de pistas a gravar cun só clique.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
gl: Seleciona todalas pistas. poden ser desbotadas da lista tan só con premer nelas.

en: Selects all displayed tracks.
gl: Seleciona todas as pistas da lista.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
gl: Seleciona para ler todalas pistas do CD atualmente cargado.

en: Sending CDDB-query
gl: Consultando CDDB

en: Session view
gl: Cadro de dialogo da sesión

en: Setup
gl: Configuración

en: Setup your hardware and system defaults
gl: Configurar o seu hardware e as opcións do sistema

en: Simulation write
gl: Simular Gravación

en: Size of selected tracks:
gl: Tamaño das pistas seleccionadas:

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
gl: Non fai a comprobación das pistas de audio, porque muitos leitores de CD non son capazes de ler datos de audio dun xeito fiable.

en: Small
gl: Pequena

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
gl: Faltan algúns ficheiros de imaxe.
    Por favor, actualiza o directorio de imaxes

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
gl: Perderonse algunhas pista pertencentes ó CD que quere gravar.
     Se cadra o arquivo indice (TOC) está desfasado
     ou as pistas xa non se atopan no disco duro.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
gl: Algunhas pistas poden ter un tamaño diferente ó agardado. 
    Provablemente as pistas son antigas ou pertencen a outro CD 
    Desexa continuar a pesar diso?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
gl: Algo combiou no bus SCSI. Por favor, verifique a configuración 
    da gravadora e o lector na sua configuración.

en: Sparse
gl: Pouco

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
gl: Especifica unha lista de imaxes autoarrincables precisas para facer un CD autoarrincable en sistemas Sparc

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
gl: Especifica que a imaxe arrincable que se usa pra crear un CD autoarrincable non é unha emulación. O sistema pode cargar e executar esta imaxe sen facer unha emulación do disco.

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
gl: Especifica que o CD creado non será autoarrincable, O sistema posee unha emulacion dun medio e arrincar do dispositivo estandar.

en: Specify here the local charset that should be used for translating the local file names into Joliet Unicode directory records when the CD is read on Windows systems.
gl: Especifique aiqui a taboa de caracteres que quere usar para trasladar os nomes de ficheiro nun directorio Juliet pra que sexan interpretados por un sistema Windows

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: Stops playback.
gl: Para de tocar.

en: Successful:
gl: Correcto:

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
gl: Soporta o sistema de Ficheiros Microsoft Joliet que permite o uso de nomes longos de ficheiros en sistemas Windows.

en: Swap Audio byte order
gl: Trocar orde de bytes audio

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
gl: Troca a orde de bytes das pistas de áudio. Isto é necessário cando se pecha un CD de áudio que só conten ruido estático.

en: System default
gl: Sistema por defecto

en: TAO with zero pregap
gl: Sen silencio entre pistas TAO

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
gl: O ficheiro indice(TOC) non coincide co CD cargado.
    Non é posible a verificación

en: TOC-File:
gl: Ficheiro Índice

en: Tape
gl: Cinta

en: Temporary Image Storage Directories
gl: Directorios de imáxes temporais

en: Test
gl: Prova

en: Test DSP-Device
gl: Probar dispositivo DSP

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
gl: O servidor CDDB o cal X-CD-Roast se conecta para coller os títulos das pistas de internet.

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
gl: O cálculo do tamaño da nova sesión/imaxe. Se escolle gravar a imaxe no disco duro, este é o espacio ceibe que precisa no seu Disco Duro. Cando faga a copia directamente asegúrese de que ten espacio de abondo no CD-R/RW.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
gl: A capacidade do CD-R/RW atualmente en uso.

en: The default speed to be used for writing.
gl: A velocidade por defecto a ser utilizada nas gravacións.

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
gl: O dispositivo que desexa utilizar para ler datos ou audio de CDs

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
gl: O diretório do disco rígido do que quere ler/gravar as pistas. A opción "Automaticamente" seleciona todolos diretórios dispoñibles.

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
gl: A imaxe autoarrincable usada é unha imaxe dun Disco Duro. Esta imaxe ten que comezar cun "Master-Boot-Record" que conteña unha soa partición.

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
gl: A imaxe arrincable usada foi copiada dun disquete autoarrincable.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
gl: Os directorios imaxe non coinciden co sistema actual. 
    Por favor, chequee a sua configuración.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
gl: O nome do arquivo que garda o histórico de todas as acións feitas por X-CD-Roast.

en: The root configuration file is not owned by root!
    Aborting...
gl: root non é propietario do ficheiro de configuración de root!
    Cancelando...

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
gl: O dispositivo de son. Usado para tocar sons de aviso ou pistas de audio.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
gl: A velocidade que X-CD-Roast tenta usar no lector para ler audio. Este parámetro pode ser ignorado por alguns dispositivos.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
gl: A velocidade a que quere gravar os CDs (tamén depende da sua gravadora).

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
gl: O modo de gravación: selecione "Autodetectar", isto funciona na maioria dos casos.

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
gl: É posíble que non teña bastante espacio no CD-R.
    Pode continuar se o desexa, pero o CD resultante pode ser ilexible.

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
gl: O CD xenerado vai ser autoarrincable en sistemas Sparc (normalmente estacións de traballo Sun).

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
gl: O CD xenerado vai ser autoarrincable en PCs comuns utilizando o estandar El Torito. É preciso especificar uma imaxe de arranque válida.

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
gl: Calcula o tamaño exacto da nova sesion/imaxe. Ten que voltar a executar esta opción sempre que cambie as opcións da imaxe ou engada/desbote as rotas de acceso a gravar.

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
gl: É igual a outra opción Rock Ridge, pero aqui são conservados os propietarios e permisos orixinais. Esto pode ser util para facer copisas de seguridade em CD-R/RW.

en: This is the internal memory-buffer cdrecord allocates to prevent buffer-underruns while burning. This should be set higher than the writer-internal hardware buffer for more performance.
gl: Este é o tamaño do buffer de memória do cdrecord para evitar unha interrución da corrente de datos para a gravadora. Se recomenda axustar o tamaño a un tamaño maior do tamaño do buffer da gravadora

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
gl: Este é o nome do disco que é amosado en sistemas Windows e Mac. En Solaris este nome é utilizado como punto de montaxe no sistema de manexo de volúmenes.

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
gl: Este é o prefixo dos nomes dos arquivos das pistas gardadas no Disco Duro.

en: This prevents the CD-Writer from fixating (closing) the CD after writing. You can use this to create an audio CD in several steps. Just be sure to fixate after the last track. (Or use the "Fixate CD-R/RW only" button.) Note: This does only work in Track-At-Once-Mode.
gl: Evita pechar o CD no remate da gravación. Con isto é posible, por exemplo, gravar un CD de audio en varias sesions. Teña en conta que o CD ten que ser pechado depois da gravación da última pista para poder ser reproducido nun lector de CDs de audio comum (Ou use o botón "Pechar o CD-R/RW"). Esta opción só funciona no modo Pista a pista (TAO).

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
gl: Aqui pode ser inserido o nome, e-mail e telefono da persoa que amañou este CD.

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
gl: Aqui pode ser inserido o nome, e-mail e telefono do editor deste CD.

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
gl: Este campo especifica a rota de acceso a o nome do ficheiro do catalogo de imaxes autoarrincables. Este ficheiro é necessário para facer un CD autoarrincable e pode ser xenerado automaticamente por mkisofs. En caso de dúbida use o valor por defecto.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
gl: Esta versión de proba non soporta 
    a copia de CD-Extra.

en: Tooltips help
gl: Globos de axuda

en: Total Size:
gl: Tamaño Total:

en: Total space available:
gl: Espacio total dispoñible:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
gl: A pista "%s" non é do CD que esta cargado. Por iso non é posible 
    a comprobación. Deseleccionando a pista

en: Track title
gl: Título da pista

en: Track-At-Once (TAO)
gl: Pista a pista (TAO)

en: Track:
gl: Pista:

en: Tracks
gl: Pistas

en: Tracks successfully read
gl: Pistas lidas correctamente

en: Tracks successfully verified
gl: Pistas verificadas correctamente

en: Tracks successfully written
gl: Pistas correctamente gravadas

en: Tracks to verify
gl: Pistas a verificar

en: Tracks to write
gl: Pistas a gravar

en: Tracks:
gl: Pistas:

en: Type
gl: Tipo

en: Type:
gl: Tipo:

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Update
gl: Actualizar

en: Update Session view
gl: Actualizar o cadro de dialogo da sesión

en: Used/Available:
gl: Usado/dispoñible:

en: User "%s" already added
gl: O usuario "%s" xa está engadido

en: User "%s" does not exist.
    Add anyway?
gl: O usuario "%s" non existe.
    ¿Engadilo de todolos xeitos?

en: Users
gl: Usuarios

en: Users are allowed to:
gl: Os usuarios esta autorizados a:

en: Vendor
gl: Fabricante

en: Verbose
gl: Detallado

en: Verify CD
gl: Verificar CD

en: Verify Tracks
gl: Verificar pistas

en: Verify aborted...
gl: Verificación cancelada ...

en: Verify anyway
gl: Verificar de todolos xeitos

en: Verify options
gl: Opcións de verificación

en: Verify selected tracks
gl: Verificar as pistas escollidas

en: Verify tracks
gl: Verificar pistas

en: Verify-Error:
gl: Erro na verificación

en: Verifying %d/%d:
gl: Verificando %d/ de %d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
gl: Verificando a pista de audio %d de %d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
gl: Fallou a verificación da pista de audio %d de %d

en: Verifying data track %d/%d [%s]
gl: Verificando a pista de datos %d de %d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
gl: Fallou a verificación da pista de datos %d de %d

en: Version %s
gl: Versión %s

en: View:
gl: Vista:

en: Volume Id:
gl: Identificador do medio:

en: Warn before overwriting images
gl: Avisar antes de sobreescrebir imaxes

en: Warning: CDDB-logout failed
gl: Atención: fallou a desconexión da CDDB

en: Warning: No DSP-device configured.
gl: Atención: Ainda non se configurou o dispositivo DSP

en: When enabled, then multiple selections in lists are handled like the lists in Windows (hold CTRL-Key to select more than one entry and use SHIFT to select a whole range of entries).
gl: Se esta opción for activada, as seleccións múltiples nas listas son manexadas coma en Windows (prema a tecla CTRL para marcar mais dunha entrada e use SHIFT para marcar unha sequencia de entradas).

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
gl: Cando estea satisfeito con esta seleción de pistas e co orde delas (Utilize arrastrar e soltar para ordealas), prema eiqui para transferir a sua composición ó menu de gravación.

en: Will put this file or directory content in the root directory of the destination CD. (Strips off its current path completely.)
gl: Poñer o contido do ficheiro ou directorio no directorio raiz do CD de destino.

en: Will put this file or directory in the same path on the destination CD, as it is on the hard drive now. (e.g. a directory /home/user will also become /home/user on the CD.)
gl: Poñer o contido do ficheiro ou directorio na mesma rota na que se atopa no CD de destino. (exemplo: o directorio /home/usuario poñerase no directorio /home/usuario do CD.)

en: Windows style list selections
gl: Escolla en listas ó estilo Windows

en: Write CD
gl: Gravar CD

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
gl: Grava o CD no modo: Todo nunha soa pista (DAO). Isto creará unha copia exacta sen pausas entre as pistas. Atualmente non funciona en tododalas gravadoras suportadas.

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
gl: Grava o CD no modo: Pista a pista (TAO), e ademais elimina a pausa de 2 segundos.É moi semellante ó modo DAO pero tan só funciona con algunhas gravadoras TEAC/Traxdata.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
gl: Grava o CD no modo: Pista a pista (TAO). Xenera unha pausa de 2 segundos entre as pistas, pero é soportado por todalas gravadoras.

en: Write Device:
gl: Dispositivo de gravación:

en: Write Mode:
gl: Modo de Gravación:

en: Write Tracks
gl: Gravar pistas

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
gl: Grava todas as pistas selecionadas no CD-R/RW.

en: Write parameters
gl: Parámetros de gravación

en: Write session on-the-fly
gl: Gravar a sesión directamente (on-the-fly)

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
gl: Deixa o CD aberto de xeito que no CD-R/RW poidan ser gravados mais datos mais tarde (nunha nova sesión). Por favor teña en conta que a primeira sesión neste modo precisa 22 MB mais e as seguintes precisan 13 MB mais.

en: Write tracks
gl: Gravar as pistas

en: Write-Error:
gl: Erro de gravación:

en: Writeable
gl: Escribible

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
gl: Grava todalas pistas especificadas no arquivo indice (TOC) nun CD.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
gl: Grava pistas do Disco Duro ó CD en orde aleatorio.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
gl: Grava todalas pistas a un CD-R/RW. Lerá as pistas do disco Duro ou copiará directamente dende un lector de CD.

en: Writing %d/%d:
gl: Gravando %d de %d:

en: Writing aborted...
gl: Gravación cancelada...

en: Writing audio track %d/%d [%s]
gl: Gravando pista de audio %d de %d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
gl: Gravando pista de datos %d de %d [%s]

en: X-CD-Roast may be started on all hosts.
gl: Permite executar X-CD-Roast en todolos nodos.

en: X-CD-Roast won't start on any host (except when run by root).
gl: Non se permite executar X-CD-Roast en ningún nodo (agas cando o executa o root).

en: Yes
gl: Sí

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
gl: Non ten permiso para ler todos os arquivos de pistas
     ou as pistas non son ficheiros regulares do disco duro

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
gl: A sua gravadora non acepta a prantilla CUE, que é precisa para
    realizar a gravación DAO. Iso pode siñificar que cdrecord non soporta DAO
     ca sua gravadora. Selecione o modo TAO.

en: always
gl: Sempre

en: at events:
gl: nos eventos:

en: audio track
gl: Pista de audio

en: biggest available block of that:
gl: Meirande tamaño de bloque dipoñible:

en: change CD Reader Device
gl: Cambiar o lector de CD

en: change CD Writer Device
gl: Cambiar a gravadoras

en: change Image Storage Directories
gl: Cambiar o directorio de Imaxes

en: change Logging-Options
gl: Cambiar as opcións de logeo

en: change read parameters
gl: Cambiar os parámetros de lectura

en: change write parameters
gl: Cambiar os parámetros de escritura

en: data track
gl: Pista de datos

en: generic_scsi
gl: scsi_xenerico

en: internal speaker
gl: Altofalante interno

en: never
gl: Endexamais

en: on completion
gl: ó remate

en: on warnings
gl: en advertencias
