xcdroast 0.98alpha11 - en to tr translation catalogue (479 entries)

en: 
    No ATIP-Information available.
    
    (Possible reasons: No CD-R/RW loaded or your device
     does not support reading ATIP info)
tr: 
    ATIP-Bilgisi yok.
    
    (İhtimaller: Cihazda CD-R/RW yok
     Cihaz ATIP-Bilginin okumasını desteklemiyor)

en: 
    Scanning aborted!
tr: 
    Tarama işlemi durduruldu!

en:  [Simulation]
tr:  [Simulasyon]

en: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Information:
tr: ATIP (absolute Time in Pregroove)-Bilgisi:

en: ATIP-Info
tr: ATIP-Bilgi

en: Abort Verifying when one mismatch was found. Otherwise X-CD-Roast does continue to verify the other tracks anyway.
tr: Karşılaştırma işleminde hata çıkarsa bu işlemi keser. Aksi takdirde X-CD-Roast bu işleme devam eder.

en: Abort after verify fail
tr: Karşılaştırmada hata cıkarsa işlemi kes

en: Abstract Information:
tr: Abstract-bilgisi:

en: Accept the current configuration and return to main menu.
tr: Şu anki ayarları kabul edip ana menüye döner

en: Accept track layout
tr: İz yerleşimi onayla

en: Add
tr: Ekle

en: Add all selected images to the left list - the tracks that should be written to a CD-R/RW.
tr: Seçili İmageleri yazma işlemi için hazırlar.

en: Add the selected path to the master directories.
tr: Seçili dizini Master dizinlerine ekler.

en: Adds a new image directory.
tr: Yeni Image dizini ekler.

en: All
tr: Hepsi

en: Allow ISO-files with a starting period
tr: ISO-dosyaları noktayla başlayabilir

en: Allow ISO9660 filesnames to begin with a period. Usually, a leading dot is replaced by an underscore in order to maintain MS-DOS compatibility. This has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
tr: ISO9660 dosyaların noktayla başlamasına izin verir. Normalde bu noktalar bu dosyaları MS-DOS uyumlu yapmak için altçizgi ile değiştirilir. Bunun Rock Ridge yada Joliet dosyaisimlerine etkisi yoktur.

en: Allow deeper directory hierarchy than 8 levels. If this option is not used, then a directory "RR_MOVED" will be created on the CD which can be seen on non-Rock Ridge capable Systems (usually Windows). Use with caution, because this violates the ISO9660 standard.
tr: 8 düzeyden derin olan dizin sıradüzenine izin verir. Bu seçenek kullanıldığında mkisofs tarafından CD de "RR_MOVED" dizini oluşturulur. Bu dizin Rock Ridge desteklemeyen sistemlerde (Windows vb.) görülür. Bu seçenek ISO9660 standardına aykırı olup, dikkatle kullanın.

en: Allows "Untranslated" filenames
tr: "Dönüştürlümemiş" dosyalara izin verir

en: Allows filenames totally against the ISO9660 standard. This makes only sense on HP-UX systems which do not know any ISO9660 extensions.
tr: ISO9660 standardına uymayan dosyalara izin verir. Bu ancak ISO9660 desteklemeyen HP-UX sistemleri için önerilir.

en: An excluded path cannot be redirected
tr: Dışlanmış dizin başka yere yönlendirilemez

en: Are you sure you want to abort the writing?
    Aborting may damage the CD-RW and may require that you have
    to power-cycle the burner to get working again.
tr: Silme işlemini kesmek istediğinizden emin misiniz?
    Bu işlem CD-RW yi bozabilir, ve Cihazı tekrar kullanmak için resetlemek zorunda kalabilirsiniz.

en: Are you sure you want to delete %d tracks?
tr: %d iz silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete one track?
tr: Bir izi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Read Interface:
tr: Ses okuma arayüzü:

en: Audio Read Speed:
tr: Ses okuma hızı:

en: Audio-CD
tr: Ses-CD

en: Auto-raise/lower windows
tr: Pencereyi otomatik olarak icona çevir

en: Autodetect
tr: Otomatik

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatically delete images after burn
tr: Image yi CD yazma işleminden sonra sil

en: Back to main menu
tr: Ana menüye geri dön

en: Begin to playback the next track.
tr: Daha sonrakı izleri çalmaya başlar.

en: Begin to playback the previous track.
tr: Daha önceki izleri çalmaya başlar.

en: Bibliographic Information:
tr: Kaynakça:

en: Blank CD-RW
tr: CD-RW yi sil

en: Blank-Mode:
tr: Silme modusu:

en: Blanking aborted after %2d:%02d min.
tr: Silme işlemi %2d:%02d dakikadan sonra kesildi.

en: Blanking in progress for %2d:%02d min.
tr: Silme işlemi sürüyor %2d:%02d dak.

en: Blanking successful. Time: %2d:%02d min.
tr: Silme işlemi başarılı. Süre: %2d:%02d dak.

en: Blanks a CD-RW in the Write-Device.
tr: Yazıcıda bulunan CD-RW yi siler.

en: Boot catalog:
tr: Önyükleme kataloğu:

en: Boot image list:
tr: Önyükleme-Image listesi:

en: Boot image:
tr: Önyükleme imagesi:

en: Boot options
tr: Önyükleme-seçenekleri

en: Browse
tr: Göz at

en: CD Settings
tr: CD Ayarları

en: CD Writer Device:
tr: CD Yazıcısı:

en: CD Writer FIFO-Buffer-Size:
tr: CD Yazıcı FIFO-Buffer büyüklüğü:

en: CD Writer Mode:
tr: CD Yazıcı Modusu:

en: CD Writer Speed:
tr: CD Yazıcı hızı:

en: CD contains only audio tracks and you set that
    audio tracks should not be verified. Verifying is therefore impossible.
tr: CD de yalnızca ses izleri bulunuyor
    Halbuki ses izlerin karşılastırılmasi istenmiyor.
     Dolayısıyla karşılastırma mümkün değildir

en: CD to write
tr: Yazılacak CD

en: CD-Information
tr: CD Hakkında

en: CD-ROM
tr: CD-ROM cihazı

en: CDDB-Server:
tr: CDDB-Sunucu:

en: Calculate size
tr: Büyüklüğü hesapla

en: Calculates all currently free space in the image directories.
tr: Image dizininlerindeki şu anki boş alanı hesaplar.

en: Can be used to specify a file name on the CD which contains an abstract. But you can enter anything here.
tr: Burada CD nin özetini içeren bir dosyayı belirtebilirsiniz. Yada burada istediğiniz herhangi bir metini yazabilirsiniz.

en: Can be used to specify the bibliographic file name.
tr: Burada bibliografik bilgileri içeren dosyayı belirtelirsiniz.

en: Can be used to specify the copyright file name.
tr: Burada telif haklarıyla ilgili bilgileri içeren dosyayı belirtebilirsiniz.

en: Can't verify audio track "%s"
    because you choose not to verify audio tracks.
    Unselecting this track...
tr: Ses İzi doğrulanamıyor: "%s"
    Çünkü doğrulama seçeneğini kapattınız. İz seçilmemiş hale kılınıyor...

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel all changes and return to main menu.
tr: Bütün değişiklikleri kayıt etmeden ana menüye döner.

en: Change the volume of playback.
tr: İz çalma sesi değiştirir.

en: Clear all entry fields.
tr: Bütün veri alanları siler.

en: Clear settings
tr: Ayarları sil

en: Close
tr: Kapat

en: Communication
tr: İletişim

en: Configuration file for incorrect version %s found!
    Please enter Setup and create an updated configuration.
tr: Yanlış sürüm %s konfigürasyon dosyası bulundu!
    Lütfen Ayarlar kısmına geçip yeni konfigürasyon
    dosyasını oluşturun.

en: Configuration saved
tr: Ayarlar başarıyla kayıt edildi

en: Connect ok: Sending handshake
tr: Bağlantı sağlandı: Anlaşma sağlanıyor

en: Connecting to %s:%d
tr: Bağlantı kuruluyor: %s:%d

en: Continue anyway
tr: Buna rağmen devam et

en: Copy on the fly
tr: On-the-fly kopyalama

en: Copyright Information:
tr: Telif hakkı:

en: Create CD
tr: CD oluşturma

en: Create and arrange your own CD (data and audio)
tr: CD oluşturma (veri ve ses)

en: Create session on hard disk
tr: Oturumu harddiskte oluştur

en: Create session/image
tr: Oturum/Image yaratma

en: Create the ISO9660 image on-the-fly. You don't need extra storage on the hard drive and it is faster then creating first an image and later burn it. But there is the risk of a buffer underrun when your computer can't deliver the master data fast enough. In this case the CD-R is usually lost. Reducing the write speed may be a good idea.
tr: "On-the-fly" ISO9660 imagesi yaratır. Harddiskte ek yer gerektirmez ve önce Image yaratıp sonra CD ye kayıt etmekten daha hızlıdır. Fakat burada verilerin ara bellekten hızlı alamadığı zaman sürücüdeki CD-R yüksek ihtimalle bozulur. Bunu önlemek için yazıcınızın hızını düşürmeniz tavsiye edilir.

en: Creates an ISO9660-image of files and directories on your harddrive. Use this to create your own data-CDs.
tr: Harddiskteki dosya ve dizinlerden ISO966-İmagesi yaratır. Bu menüyü Veri-CD leri oluşturmak için kullanın

en: Creates the ISO9660 image on your hard drive. You can burn this image later with the "Write Tracks" menu.
tr: ISO9660 image'yi harddiskte yaratır. Bu image sonra "İzleri yaz" menüsünde CD ye yazılabilir.

en: Custom
tr: Özel tanımlı

en: DSP-Device
tr: DSP-cihazı

en: DSP-Device:
tr: DSP-cihazı:

en: Data-CD
tr: Veri-CD

en: Delete Tracks
tr: İzleri sil

en: Delete aborted...
tr: Silme işlemi kesildi...

en: Delete selected tracks
tr: Seçilen izleri sil

en: Delete successful
tr: Silme işlemi başarılı

en: Deletes all selected Tracks. Hint: A doubleclick on a TOC-file in the list will select all tracks specified in it.
tr: Seçili bütün izleri siler. Not: Listedeki bir TOC-dosyasına çifte tıklama ile dosyada belirtilen bütün izleri seçer.

en: Deletes saved Tracks from the harddrive to free up space.
tr: Boş alan yaratmak için kayıtlı izleri harddiskten siler.

en: Deleting tracks...
tr: İzler siliniyor...

en: Deselects all displayed images.
tr: Gösterilen İmageleri seçilmemiş kılar.

en: Deselects all displayed tracks.
tr: Gösterilen bütün izleri seçilmemiş kılar.

en: Deselects all tracks of the currently inserted CD.
tr: Sürücüde bulunan CD ye ait bütün izleri seçilmemiş kılar.

en: Deselects all tracks.
tr: Bütün izleri seçilmemiş kılar.

en: Detailed Device Information:
tr: Cihaz hakkında detaylı bilgi:

en: Detailed options how to create the ISO9660 image
tr: Yaratılacak olan ISO9660 Image için detaylı seçenekler

en: Device-Scan
tr: Bulunan sürücüler

en: Devices-Setup
tr: Cihaz ayarları

en: Directories
tr: Dizinler

en: Disk
tr: Harddisk

en: Display CD-Text if available
tr: CD-Texti varsa göster

en: Display CD-Text in Info-Screen when available by CD-ROM and CD.
tr: CD-ROM ve CD destekliyorsa CD-Text'i bilgi penceresinde göster.

en: Display directories only
tr: Sadece Dizinleri göster

en: Display help when pausing the mouse pointer over a button.
tr: Farenin buttonların üstünde dolaştığı zaman yardım texti göster.

en: Displays a directory selector to pick a new image directory.
tr: Başka image dizini seçme diyaloğu açar.

en: Displays information about the currently inserted CD and tracks stored on the harddrive.
tr: Sürücüde bulunan CD ve harddiskte kayıtlı olan izler hakkında bilgi verir.

en: Do index scan
tr: Dizin taramasını uygula

en: Do not fixate after write
tr: Yazma işleminden sonra sonlandırma

en: Do not include backup files
tr: Yedek dosyaları ekleme

en: Do not include typical backup files in the image. Files that contain '~' or '#' or end in '.bak' will be skipped.
tr: Tipik yedek dosya isimleri Image ye almaz. Bu dosyalar '~' yada '#' içeren yada sonu '.bak' ile biten dosyalardır.

en: Do not use RR attributes from old sessions
tr: Eski oturumlardan kalma RR-özniteliklerini kullanma

en: Do not use deep directory relocation
tr: Derin dizin ağaçlarına izin ver

en: Do not use the Rock Ridge attributes from previous sessions. This may help to avoid getting into trouble when mkisofs finds illegal Rock Ridge signatures on an old session.
tr: Daha önceki oturumlardan kalma Rock Ridge öznitelikleri kullanma. Bu mkisof tarafından eski oturumlardan kalma Rock Ridge imzası bulduğunda yardımcı olabilir.

en: Do only show directories in the fileselector above and don't display single files.
tr: Dosya ağacında sadece dizinleri göster ve dosyaları gizle.

en: Don't create a bootable CD.
tr: Önyüklemeli CD oluşturma.

en: Don't verify audio tracks
tr: Ses izlerini karşılaştırma

en: Download the track titles for current CD. Requires a connection to the Internet.
tr: Şu an sürücüde bulunan CD için izlerin başlığını alır. Internet bağlantısı gerektirir.

en: Duplicate CD
tr: CD kopyalama

en: Eject CD after blank
tr: Silmeden sonra CD yi çıkar

en: Eject after write
tr: Yazılıştan sonra CD yi çıkar

en: Eject the CD after the burning was completed.
tr: CD yi yazma işleminden sonra atar.

en: Ejects a CD from this device.
tr: CD yi sürücüden atar.

en: El Torito (Standard PC)
tr: El Torito (Standard-PC)

en: Empty CD-R/RW
tr: CD-R/RW yı boşalt

en: Enables jitter-correction for audio tracks. The higher this setting the slower can the read process be. Set this to 0 for full speed.
tr: Ses izleri için hata düzeltme işlemi seçer. Bu işlemde okuma hızı seçtiğiniz ayar yükselince düşer. Maximum hız için 0 seçin

en: Ends the playback completely.
tr: Bütün parçaların çalma işlemini durdurur.

en: Error accessing DSP-device.
    Busy by another program?
tr: DSP-cihazi kullanımında hata.
    Başka bir program tarafından mı kullanılıyor?

en: Error deleting tracks
tr: Silme işleminde hata çıktı

en: Error mastering data track
tr: Master işleminde hata

en: Error reading audio track %d/%d
tr: Ses izi okumada hata %d/%d

en: Error reading data track %d/%d
tr: Veri izi okumada hata %d/%d

en: Error while blanking.
tr: Silmede hata çıktı.

en: Error writing tracks
tr: İzleri yazmada hata çıktı

en: Error: CDDB read error on socket
tr: Hata: CDDB socket okumada hata

en: Error: CDDB write error on socket
tr: Hata: CDDB socket yazmada hata

en: Error: CDDB-query failed
tr: Hata: CDDB-sorgusu başarısız

en: Error: CDDB-read failed
tr: Hata: CDDB-sorgulamasi başarısız

en: Error: Can't open stream socket
tr: Hata: socket açılamadı

en: Error: Connection refused
tr: Hata: Bağlantı isteği geri çevirildi

en: Error: Hostname lookup failure
tr: Hata: İletişim anasistemi bulunamadı

en: Error: No answer within timeout
tr: Hata: Belirli bir süre içersinde yanıt gelmedi

en: Error: No response from server
tr: Hata: Sunucudan bir yanit yok

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Exclude the selected path from the master directories, which means that all data in that path will not be included in the image.
tr: Seçili dizini Master dizinlerinden çıkarır. Bununla birlikte dizinde bulunan bütün veriler de Image ye eklenmeyecektir.

en: Exit
tr: Cıkış

en: Extended
tr: Uzatılmış

en: Failed to save configuration file: %s
tr: %s konfigürasyon dosyasını kayıt etmede hata

en: Failed to save iso-headers file: %s
tr: %s iso başlıkları kayıt etmede hata çıktı

en: Failed to save iso-options file: %s
tr: %s iso seçenekleri kayıt etmede hata çıktı

en: File prefix:
tr: Dosya prefix:

en: File/Directory view
tr: Dosya/Dizin bakışı

en: Filename
tr: Dosyaismi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Fixate CD-R/RW only
tr: Sadece CD-R/RW sonlandır

en: Floppy image boot
tr: Disket-Image önyükleme

en: Force blanking
tr: Silmeyi zorla

en: Found %d close matches - Please select
tr: %d benzeri kayıt bulundu - Lütfen birini seçin

en: Found %d exact matches - Please select
tr: %d uyan kayıt bulundu - Lütfen birini seçin

en: Found one close match
tr: Benzeri CD bulundu

en: Found one exact match
tr: Tam uyan bir CD bulundu

en: Free space (MB/min.)
tr: Boş alan (MB)

en: Free space:
tr: Boş yer:

en: Generate TRANS.TBL files
tr: TRANS.TBL dosyaları oluştur

en: Generate a file TRANS.TBL in each directory of the CD, which can help non-Rock Ridge capable systems to establish the correct file names.
tr: CD deki her dizinde TRANS.TBL dosyasını oluşturur. Bunun sayesinde bazı Rock Ridge desteklemeyen sistemlerde doğru dosyaismi belirtilebilir.

en: HD Settings
tr: Harddisk ayarları

en: Handshake failed - No valid CDDB-server?
tr: Anlaşma hatali - Geçersiz CDDB-sunucu?

en: Hard disk image boot
tr: Harddisk-Image önyükleme

en: Header data for the ISO9660 image
tr: ISO9660 image başlığı

en: Headers saved
tr: Başlıklar kayıt edildi

en: Here you can test if X-CD-Roast is able to access your sound
    hardware to play audio tracks in CD quality.
    When you press the "Play demo sample" button, you should be
    able to hear a chime from your soundcard. Otherwise your
    DSP-Device is either not supported, or turned off or busy by
    another program.
tr: Burada X-CD-Roast ın ses kartınızı destekleyip desteklemediğini
     öğrenebilirsiniz. Ses kartı ile ses izlerini CD-Kalitesinde 
    çalabilirsiniz."Örnek Demoyu çal" tuşuna bastığınızda ses
     kartınızdan bir ses sinyalinin gelmesi lazım. Aksi takdirde 
    ses kartınız desteklenmiyor, kapalı , yada başka bir program 
    tarafından kullanılıyor.

en: Hide TRANS.TBL from Joliet tree
tr: TRANS.TBL dosyasını Joliet-ağacında sakla

en: Hide the RR_MOVED directory
tr: RR_MODED dizini sakla

en: Hide the TRANS.TBL files (if you enabled them) from the Joliet tree, so that they are invisible on Windows systems.
tr: TRANS.TBL dosyaları (eğer seçildiyse) Windows-sistemlerinde görünmemesi için Joliet ağacından saklar.

en: How many audio sectors are read per request. Higher Settings result in better quality but require more scsi-buffer-memory.
tr: Bir okuyuşta okunacak Sector sayısı. Daha yüksek bir ayar daha yüksek bir kalite sağlar, bunun için kernelde daha fazla SCSI arabelleğe ihtiyaç duyar.

en: How much information is logged into the logfile.
tr: Günlüğe kayıt edilecek bilgilerin miktarını belirtir

en: ISO9660 header
tr: ISO9660 etiketi

en: ISO9660 options
tr: ISO9660-Seçenekleri

en: ISO9660-filesystem build informations/warnings
tr: ISO9660-Dosyasistemi Enformasyon/Uyarı mesajlari

en: If the images do match the currently inserted CD, start to read the images again and compare them with their copies on the harddrive.
tr: İmage dosyaları sürücüde bulunan CD ile uyuyorsa, bu İmageleri tekrar okuyup harddiskteki İmage dosyaları ile karşılaştırır.

en: Illegal chars found in entry field.
    Substituted them by "_" chars
tr: Geçersiz karakterler "_" ile değiştirildi

en: Image Directory:
tr: İmage Dizini:

en: Image-Information
tr: Image hakkında

en: Images
tr: Image dosyaları

en: Include enhanced information like long filenames, devices and links in the image. This information can be read by most unix operating systems. The ownership and permissions of the files are set to neutral values.
tr: Uzun dosya ismi, sürücü ve bağ gibi geliştirilmis bilgileri Image'ye ekler. Bu bilgileri birçok Unix işletim sistemleri okuyabilir. Dosyaların sahip/grub ayarları CD de nötr değerlerle değiştirilir.

en: Initializing CD-Reader...
tr: CD-Okuyucu başlatılıyor...

en: Internationalization
tr: Uluslararası

en: Invalid path to add because it is on the same
    filesystem as the already added path:
    %s
tr: Eklemek istediğiniz dizin zaten listede var:
    %s

en: Joliet extension (for Windows)
tr: Joliet uzantısı (Windows için)

en: Just fixate (close) the CD, if for some reason the CD has been written but not fixated.
tr: Herhangi bir nedenden dolayı bir CD nin sonlandırma işlemi uygulanmadıysa sonradan uygular.

en: Just simulate the write-process. Please be aware that aborting a simulation-write is generally a bad idea, because you can hang the SCSI-bus.
tr: CD yazma işlemi simulasyon eder. Simulasyonu ortada kesmek önerilmez, SCSİ veriyolu nun kilitlenme ihtimali var.

en: Label:
tr: Etiket:

en: Language:
tr: Dil:

en: Layout tracks
tr: İzleri birleştir

en: Length
tr: Uzunluğu

en: Loads a CD in this device.
tr: CD yi sürücüye yerleştirir.

en: Logfile:
tr: Günlük dosyası:

en: Logging
tr: Günlük

en: Loglevel:
tr: Günlük derecesi:

en: Make CD bootable?
tr: CD önyüklemeli mi olsun?

en: Make an exact copy of a CD (data and audio)
tr: Bire bir CD kopyalama (veri ve ses)

en: Master Tracks
tr: Izleri masterle

en: Master and write on-the-fly
tr: Masterle ve on-the-fly yaz

en: Master source
tr: Master-kaynağı

en: Master to image file
tr: Image-dosyası olarak masterle

en: Master-Error:
tr: Master-Hatası:

en: Mastering aborted...
tr: Masterleme işlemi durduruldu...

en: Mastering data track [%s]
tr: İz [%s] Masterleniyor

en: Mastering successful
tr: Master işlemi başarılı

en: Mastering:
tr: Master işlemi:

en: Matching database entries
tr: Uyan veri tabani kayıdı

en: Medium
tr: Orta

en: Miscellaneous
tr: Başka ayarlar

en: Mixed-Mode-CD
tr: Karışık-CD

en: Network
tr: Ağ

en: New session size:
tr: Yeni oturum büyüklüğü:

en: No
tr: Hayır

en: No CD loaded
tr: CD konulmadı

en: No CD loaded in read device
tr: Cihazda CD yok

en: No CD-Reader defined in Setup
tr: CD okuyucu cihazı tanımlanmadı

en: No CD-Writer defined in Setup
tr: CD yazici cihazi tanımlanmadı

en: No CD-Writer or CD-ROM device detected.
    For ATAPI/IDE devices under Linux you have to enable
    SCSI-Emulation in the kernel in order to activate them.
    Please see the X-CD-Roast manual how to do that.
tr: CD Yazıcı yada CD-ROM cihazı bulunamadı.
    ATAPI/IDE cihazların Linuxte calışması için
    kernelde SCSI-Emulasyonun seçilmesi gerekli
    Bunun için lütfen X-CD-Roast'in elkitabına bakınız.

en: No Info-file found for track "%s".
    Therefore verification is impossible.
    Unselecting this track...
tr: Bu Iz için bilgi dosyası yok: "%s".
    Dolayısıyla doğrulama mümkün değil.
    İz seçilmemiş hale kılınıyor...

en: No TOC file selected which specifies
    which tracks are to verify.
tr: Karşılaştırılacak izleri belirten
     TOC dosyası seçilmedi.

en: No Tracks layouted for writing
tr: Yazmak için izler düzenlenmedi

en: No configuration file found!
    Please enter Setup.
tr: Konfigürasyon dosyası bulunamadı!
    Lütfen Ayarlar kısmına geçin.

en: No disk emulation boot
tr: Disk emulasyonu devredışı

en: No disk or wrong disk loaded.
tr: Cihazda CD-RW yok, yada geçersiz.

en: No image-directories defined. You have to define at
    least one directory for saving image data in order to continue.
tr: Image dizinleri belirtilmemiş. En az bir
     dizinin belirtilmesi gerekli.

en: No matches found - unknown CD
tr: Uyumlu CD kayıdı bulunamadı

en: No path selected to redirect
tr: Yönlendirme için dizin seçilmemiş

en: No path selected to remove
tr: Silmek için dizin seçmediniz

en: No tracks selected
tr: İz seçmediniz

en: No tracks selected to delete
tr: Silmek icin seçili iz yok

en: No valid path specified
tr: Geçersiz bir dizin

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not bootable
tr: Önyüklemesiz

en: Not bootable image
tr: Önyüklemeli Image bulunmadı

en: Not enough diskspace available
tr: Harddiskte yeterince yer yok

en: Not enough diskspace available!
    Do you want to continue anyway or to abort?
tr: Harddiskte yeterince yer yok!
    Buna rağmen devam etmek yada 
    işlemi kesmek mi istiyorsunuz?

en: Not implemented yet
tr: Henüz kullanımda değil

en: Note: Full blanking an entire disk takes about 74 min at single speed and about 37 min on double speed CD-RW-Writers. Minimally Blanking is done in a few minutes.
tr: Uyarı: Bütün CD-RW yi silme işlemi 1x hızlı cihazlarda yaklaşık 74 dakika, 2x hızlı cihazlarda yaklaşık 37 dakika sürer. Minimal silme işlemi yalnızca birkaç dakika sürer.

en: Notify-Beeps via:
tr: Uyarı sesi cıkış yeri:

en: Nr.
tr: No.

en: Off
tr: Kapalı

en: Ok
tr: Tamam

en: Omit ISO9660 version numbers
tr: ISO9660 sürüm numaraları çıkar

en: Omit trailing period from files that do not have a period. This violates the ISO9660 standard but has no effect on Rock Ridge or Joliet filenames.
tr: Noktayla bitmeyen dosyalara noktayı eklemez. Bu ISO9660 standardına aykırı olup, Rock Ridge yada Joliet dosyaisimlerinde etkisi yoktur.

en: Omit trailing periods
tr: Sonunda bulunan noktaları çıkar

en: Omit version numbers from ISO9660 file names. May be necessary on some exotic systems. Use with caution.
tr: Dosyalarda ISO9660 version numarası kullanma. Bazı egzotik sistemlerde yararlı olabilir. Dikkatli kullanın.

en: Options
tr: Ayarlar

en: Options saved
tr: Seçenekler kayıt edildi

en: Options to create a bootable CD
tr: Önyüklemeli CD oluşturma seçenekleri

en: Path
tr: Dizin

en: Path already added
tr: Dizin zaten eklenmiş

en: Path:
tr: Dizin:

en: Pauses or continue playing.
tr: Ara verir yada çalmaya devam eder.

en: Play Audio-Tracks
tr: Ses izlerini çal

en: Play demo sample
tr: Örnek Demoyu cal

en: Play first or currently selected Track.
tr: Seçili olan izi yada başka izler de seçili ise ilk izi çalar.

en: Plays a demo sample on the soundcard to verify if its working correctly.
tr: Ses kartı denemek için örnek parça çalar.

en: Plays audio tracks (.wav files) from the harddrive via soundcard.
tr: Harddiskteki ses izleri (.wav dosyaları) ses kartı üzerinden çalar.

en: Please click on "Calculate Size" first to check if all master options
    are valid and to see how big the image will be.
tr: Lütfen önce "Büyüklüğü hesapla"

en: Please first add some directories to master.
tr: Lütfen masterleme işlemi için önce dizin ekleyin.

en: Please insert a CD-R/RW in the CD-Writer.
tr: Lütfen CD-R/RW cihazına boş CD koyun

en: Please press "Update" once before adding new paths.
tr: Lütfen önce "Yenilendir" e basin

en: Please reload the CD-R in the writer
tr: Lütfen CD-R diski çıkarıp tekrar koyun

en: Please specify a boot image list for your
    sparc bootable CD.
tr: Sparc önyüklemeli cd için önyüklemeli image listesini belirtiniz.

en: Please specify both the boot image and boot catalog
    for your bootable CD.
tr: Lütfen önyüklemeli cd için hem önyükleme imagesi hemde önyükleme kataloğu belirtin

en: Please specify where this path in the source data
    should be redirected to on the destination CD:
tr: Lütfen bu kaynak dizinin hedef CD de nerede 
    bulunacağını belirtiniz:

en: Preparer Id:
tr: Hazırlayan bilgisi:

en: Printer
tr: Yazıcı

en: Processor/Scanner
tr: İşlemci/Tarayıcı

en: Progress-indicator in window-title
tr: Ilerleme yüzdesini pencere başlığında yaz

en: Publisher Id:
tr: Yayıncılık bilgisi:

en: Query CDDB
tr: CDDB yi sorgula

en: Quit X-CD-Roast
tr: X-CD-Roast'tan çık

en: Quits the create menu and returns to the main menu.
tr: CD oluştur menüsünü terkedip Ana menu ye döner.

en: Quits the duplicate menu and returns to the main menu.
tr: CD Kopyalama menüsünü terk edip ana menüye döner.

en: Read CD
tr: CD Oku

en: Read Device:
tr: Okuyucu cihaz:

en: Read Tracks
tr: İzleri oku

en: Read aborted...
tr: Okuma işlemi kesildi

en: Read all header texts from a CD in the writing device - Warning, this will overwrite the currently entered texts.
tr: Sürücüdeki CD den bütün başlık metinleri okur - Dikkat, şu anki metinlerin üstüne yazar.

en: Read all tracks
tr: Bütün izleri oku

en: Read detailed information from a (empty) CD-R/RW.
tr: Boş CD-R/RW den detayli bilgileri alır.

en: Read device is the same as the write device!
    On the fly copy is only possible with different devices
tr: Okuyucu cihaz yazıcı cihaz ile aynı!
    On the fly kopyalama icin değişik cihazlar gerekli

en: Read options
tr: Okuma seçenekleri

en: Read selected tracks
tr: Seçili izleri oku

en: Read settings from CD
tr: Ayarları CD den oku

en: Read-Error:
tr: Okumada hata:

en: Reading %d/%d:
tr: Okunuyor %d/%d:

en: Reading audio track %d/%d [%s]
tr: Ses izi okunuyor %d/%d [%s]

en: Reading data track %d/%d [%s]
tr: Veri izi okunuyor %d/%d [%s]

en: Reads all selected tracks from the CD and saves them in the Image Directory.
tr: Seçili olan bütün İmageleri CD den okuyup İmage dizininde kayıt eder.

en: Reads all tracks from the current CD again and does compare them with the tracks on the harddrive as specified in the selected TOC file.
tr: Şu anki CD deki bütün izleri tekrar okuyup harddiskteki TOC dosyasında belirtilen izlerle karşılaştırır.

en: Reads all tracks from the current CD and saves them in the image directories on the harddrive.
tr: Şu an sürücüde bulunan bütün izleri okuyup harddiskteki Image dizine kayıt eder.

en: Reads all tracks of a CD again and compares them with the tracks saved on the harddrive.
tr: CD deki bütün izleri tekrar okuyup harddiskteki izlerle karşılaştırır.

en: Reads all tracks of a CD and copy them to the harddrive.
tr: CD deki bütün izleri okuyup harddiske kayıt eder.

en: Reads selected tracks again from CD and compares them with the saved tracks on the harddrive.
tr: Seçilmiş izleri tekrar CD den okuyup, harddiskteki izlerle karşılaştırır.

en: Reads selected tracks from a CD and stores them on the harddrive.
tr: Seçilmiş izlerı CD den okuyup harddiske kayıt eder.

en: Really quit X-CD-Roast?
tr: X-CD-Roast tan çıkmak istiyormusunuz?

en: Rechecks the inserted CD for session information. (Useful when you just changed the CD-R/RW.)
tr: Sürücüde bulunan CD den oturumla ilgili bilgileri tekrar okur. (CD-R/RW değiştirdiğinizde uygulayın)

en: Redirect
tr: Yönlendirme

en: Redirect a master directory
tr: Bir master dizini başka yere yönlendir

en: Redirect the currently selected master directory to another virtual location on the CD, without changing anything in the source data.
tr: Seçili olan Master dizini kaynak verileri değiştirmeden, CD de başka bir sanal dizine bağlar.

en: Refreshes the content of the information windows. (e.g. after a CD change)
tr: Bilgi penceresini güncellendirir. (CD değişiminden sonra vb.)

en: Removable Disk
tr: Çıkarılabilir Harddisk

en: Remove
tr: Çıkar

en: Remove the selected tracks from this list.
tr: Seçili olan bütün izleri listeden siler.

en: Removed a conflicting path.
    Please "Update" again.
tr: Cakışan bir dizin çıkarıldı.
    Lütfen tekrar "Güncelendir" e basın.

en: Removes the selected image directory from the list.
tr: Seçili Image dizini listeden çıkarır.

en: Rename the automatically generated directory "RR_MOVED" to ".rr_moved" in Rock Ridge images.
tr: Rock Ridge de otomatik olarak yaratılan "RR_MOVED" dosyasını ".rr_moved" olarak değiştirir.

en: Requesting data - Please wait
tr: Veri isteniyor - Lütfen bekleyin

en: Resolve and follow the symbolic links in the filesystem. So a link will be entered as real file or directory.
tr: Dosyasisteminde sembolik bağları takip eder. Bir bağ CD de gerçek dosya yada dizin olarak görüntülenir.

en: Rock Ridge (backup)
tr: Rock Ridge (yedekleme)

en: Rock Ridge only
tr: Sadece Rock Ridge

en: Save Output
tr: Günlüğü kayıt et

en: Save configuration
tr: Ayarları kayıt et

en: Save current settings as default
tr: Şu anki ayarları varsayılan olarak kayıt et

en: Save settings as default
tr: Ayarları varsayılan olarak kayıt et

en: Save window positions
tr: Pencere posisyonu kayıt et

en: Saves the current ISO-option settings to your configuration directory to enable them automatically again at next startup of X-CD-Roast.
tr: Şu anki ISO ayarları birdahaki X-CD-Roast kullanımında otomatik olarak tekrar kullanmak için ayarlar dizinine kayıt eder.

en: Saves your current configuration.
tr: Şu anki ayarları kayıt eder

en: Saving output successful
tr: Günlük başarıyla kayıt edildi

en: Scan the CD for indexes. If this option is enabled the copy will contain the same track indexes as the original CD. Please note that some drives may need a little time to scan.
tr: CD nin içeriğini tarar. Eger bu seçenek kullanılıyorsa, orijnal CD nin içeriğini kopyalar. Lütfen, bazı CD yazıcının bu tarama işlemi için daha fazla vakite ihtiyaç duyduğunu unutmayın.

en: Scanner
tr: Tarayıcı

en: Scanning for MCN (Media Catalog Number)...
tr: MCN (Media Catalog Number) taranıyor...

en: Scanning master directories...
tr: Master-dizini taranıyor...

en: Scanning track %d for ISRC...
tr: %d izi için ISRC taranıyor...

en: Scanning track %d for indices...
tr: %d izin Dizin taraması sürüyor...

en: Sectors for overlap sampling:
tr: Overlap okumada sektor sayisi:

en: Select Directory
tr: Dizin seçin

en: Select Logfile
tr: Günlük dosyasını seçin

en: Select all
tr: Hepsini seç

en: Select here an image type which will define how exactly the master image will be generated. For most people the default "Rock Ridge + Joliet" is the perfect setting.
tr: Burada oluşturulacak Master-Image türünü seçin. Varsayılan ayar "Rock Ridge + Joliet" olup, çoğu durumlarda önerilir.

en: Select none
tr: Hiçbirini seçme

en: Select predefined image type:
tr: Öntanımlı image türü beliritin:

en: Select the TOC file that specifies which tracks should be written to CD. The setting "Copy on the fly" will read the tracks directly from the Read-Device instead from the harddisk.
tr: CD ye yazılacak izlere ait olan TOC dosyasını seçin. "Copy on the fly" seçeneği harddisk yerine izleri direk CD den okur.

en: Select the device you want use for all read-operations on CDs.
tr: CD Okuma işlerinde kullanacağınız okuyucu sürücü.

en: Select the speed which should be used for audio-extraction.
tr: Ses izleri okumak icin kullanılacak hız.

en: Select which tracks should be verified against the current CD. The TOC file must match the CD, of course.
tr: Şu an sürücüde bulunan CD ile karşılaştırılacak izleri seçer. TOC dosyasının sürücüde bulunan CD ye ait olması gerekli.

en: Selected:
tr: Seçili:

en: Selects all displayed images on the harddrive for verifying.
tr: Gösterilen harddiskteki bütün İmageleri karşılaştırma işlemi için seçer.

en: Selects all displayed tracks so that you can add them to the selection you want to write with a single click.
tr: Bir adımda bütün İmageleri yazma işlemi için seçer.

en: Selects all displayed tracks so that you can remove them from the list with a single click.
tr: Bir adımda bütün izleri silebilmek için seçer.

en: Selects all displayed tracks.
tr: Gösterilen bütün izleri seçer.

en: Selects all tracks of the currently inserted CD for reading.
tr: Sürücüde bulunan CD ye ait bütün izleri okuma işlemi için seçer.

en: Sending CDDB-query
tr: CDDB-sorgusu yollaniyor

en: Session view
tr: Oturum-görüntüsü

en: Setup
tr: Ayarlar

en: Setup your hardware and system defaults
tr: Hardware ve sistem ayarlari

en: Simulation write
tr: Simulasyon yazılım

en: Size of selected tracks:
tr: Seçilen izlerin büyüklüğü:

en: Size:
tr: Büyüklüğü:

en: Skips verification of audio tracks, because a lot of CD readers are not able to read audio data reliably.
tr: Birçok CD sürücünün ses izleri doğru okuyamadığından bu izlerinin karşılaştırma işlmenini atlar.

en: Small
tr: Küçük

en: Some of the image files you want to write are missing.
    Please update the image directory.
tr: Yazılacak olan bazı İmage dosyaları kayıp.
    Lütfen İmage dizini güncellendirin.

en: Some tracks belonging to the CD you want to write are missing.
    Perhaps the TOC file is outdated and the tracks
    were already removed from the hard drive.
tr: Yazılacak olan CD ye ait birkaç izler kayıp
    Büyük ihtimalle TOC dosyası eskimiş,
    yada bu izler harddiskten silindi.

en: Some tracks do have a different file-size as expected.
    Perhaps the tracks are outdated or belong to another CD.
    Do you want to continue anyway or to abort?
tr: Bazı izlerin dosya büyüklüğü beklendiğinden büyük.
    Büyük ihtimalle bu izler eskimiş, yada başka CD ye ait.
    Buna rağmen işlemi sürdürmek istiyormusunuz?

en: Something on the SCSI-Bus has changed. Please check
    your writer and reader configuration in Setup.
tr: SCSI yolunda değişme var. Lütfen Ayar kısmında 
    CD Yazıcı ve okuyucu cihazlarını kontrol edin.

en: Sparc (Sun workstations)
tr: Sparc (Sun-Workstations)

en: Sparse
tr: Az

en: Specifies a comma separated list of boot images that are needed to make a bootable CD for sparc systems.
tr: Sparc türü sistemlerde CD den boot edebilmek için gerekli olan virgülle ayırtılmış bir boot-image listesi belirtir.

en: Specifies that the boot image used to create a bootable CD is a 'no emulation' image. The system will load and execute this image without performing any disk emulation.
tr: Kullanılacak önyükleme image'nin 'emulasyon' image olmadığını belirtir. Sistem bu imageyi harddisk-emulasyonu yapmadan yükler ve çalıştırır.

en: Specifies that the created CD should be marked as not bootable. The system will provide an emulated drive for the image, but will boot off a standard boot device.
tr: CD yi önyüklemesiz olarak işaretler. Sistem sürücü-emulasyonu kullanır, ama standard sürücüden önyükleme yapar.

en: Speed:
tr: Hız:

en: Stops playback.
tr: Çalma işlemini durdurur.

en: Successful:
tr: Başarılı:

en: Support the Microsoft Joliet filesystem to allow long unicode filenames when the CD is read on Windows systems.
tr: Windows sistemlerinde uzun dosyaismi destekleyen Microsoft Joliet dosyasistemini destekler.

en: Swap Audio byte order
tr: Ses Byteorder değiştir

en: Swaps the byte-order of audio-tracks. This is needed when you end up with an audio-CD which only contains static noise.
tr: Ses izlerinde Byte-sıralamasını değiştirir. Hışırtılı Ses-CD leri yazmak için gereklidir

en: System default
tr: Sistem-varsayılanı

en: TOC file does not match the CD in the drive.
    Verifying is therefore impossible.
tr: TOC dosyası cihazdaki CD ye uymuyor.
    Bu yüzden karşılaştırma mümkün değil.

en: TOC-File:
tr: TOC-Dosyası:

en: Temporary Image Storage Directories
tr: Image kayıtı için geçici dizin

en: Test
tr: Deneme

en: Test DSP-Device
tr: DSP-Cihazı denemesi

en: The CDDB-Server to connect to in order to download track-titles from the internet.
tr: Iz başlığı almak için kullanılacak CDDB-Sunucu

en: The calculated size of the new session/image. If you choose to write the image to hard drive, this is the free space you need in the image-directories. When burning on-the-fly make sure there is enough space left on the CD-R/RW.
tr: Yeni oturum/image nin hesaplanan büyüklüğü. Bu Image'yi harddiskte yaratmak istediğinizde, harddiskteki Image-dizinlerindeki boş yeri gösterir. "On-the-fly" türü kullandığınızda CD-R/RW de yeterince boş yerin olduğundan emin olun.

en: The capacity of the currently used CD-R/RW.
tr: Şu an kullanılan CD-R/RW nin kapazitesi.

en: The default speed to be used for writing.
tr: CD kayıt etme hızı

en: The device you want to use to read data or audio from CDs.
tr: Veri ve ses izleri okumak için kullanacağınız sürücü

en: The directory on the harddrive you want to store/read tracks from. The setting "Automatic" selects all available directories at once.
tr: Izlerin harddiskte okuma/kayıt etme işlemin yapıldığı dizin. "Otomatik" ayar varolan bütün dizinleri seçer.

en: The given boot image is a hard disk image. The hard disk image must begin with a master boot record that contains a single partition.
tr: Kullanılan önyükleme-imagesi harddisk imagesidir. Bu harddisk imagenin tek bölümlemeli bir Master-Boot-Record ile başlaması gerek.

en: The given boot image is copied from a bootable floppy.
tr: Kullanılacak olan önyüklemeli image bir önyüklemeli disketten kopyalandı.

en: The image-directories do not match the current system.
    Please check their configuration in Setup.
tr: Image dizinleri şu anki sisteme uymuyor.
    Lütfen Ayarlar kısmına geçip kontrol ediniz.

en: The name of the file that logs all actions of X-CD-Roast.
tr: X-CD-Roast'ın bütün faaliyetlerinin kayıt edilecek günlük dosyası

en: The soundcard device. Used to play warning sounds or audio tracks.
tr: Ses kartı uyarı sesleri yada ses izleri çalmak için kullanılır.

en: The speed X-CD-Roast tries to set on reader when reading audio tracks. This setting will be silently ignored by some devices.
tr: X-CD-Roast ın ses izlerini okumak için kullandığı hız. Birsürü sürücü bu ayarı kabul etmez.

en: The speed you want to burn CDs with. (Depends on your current Writer)
tr: Yazma işleminin yapıldığı hız. (Şu an kullanılan yazıcıya bağlı)

en: The write-mode: Leave that at "autodetect" unless you really know what you are doing.
tr: Yazılım modüsü: Normalde her zaman "Otomatik" olarak seçili kalmasi önerilir

en: There may be not enough space on the CD-R available.
    You can continue at own risk, but the resulting CD
    might not be readable.
tr: CD-R de büyük ihtimalle yeterince yer yok.
    Kendi riskiniz altında devam edebilirsiniz
    ama büyük ihtimalle CD okunmaz hale gelir.

en: This CD should be bootable on Sparc systems (usually Sun workstations).
tr: Bu CD Sparc sistemlerinde önyüklemeli olmalıdır. (Bunlar normalde Sun iş istasyonlarıdır.)

en: This CD should be bootable on Standard-PCs as defined by the El Torito Standard. You have to supply valid boot image to make this possible.
tr: Bu CD El Torito standardına bağlı normal PC lerde önyüklemeli olacaktır. Burada geçerli olan bir önyükleme-imagesi belirtmeniz gerekmektedir.

en: This calculates the exact size of your new session/image. Everytime you change the master-options or add/remove paths to master you have to redo this.
tr: Yeni oturum/image nin gerçek büyüklüğünü hesaplar. Master ayarları yada dizinleri değiştiği zaman her defa bunu uygulamanız gerekli

en: This is like the other Rock Ridge option, but preserves the original permissions and file owner information. This should be used when you create CDs for backup purposes.
tr: Bu diğer Rock Ridge seçeneğine benzer ama burada orijinal sahip/grub ayarları değiştirilmeden kayıt edilir. Bu seçenek yedekleme işleri vb. için önerilir.

en: This is the name of the disc as displayed on Windows or Mac systems. On Solaris this will be used as the mount point for the volume management system.
tr: Windows ve Mac işletim sistemlerinde birim etiketinin görünüş şeklini gösterir. Solaris'te bu etiket birim yönetimi için bağlantı noktası olarak kullanılır.

en: This is the prefix of the filenames of the tracks saved to the harddrive.
tr: İzlerin harddiskte kayıt edilecek dosya-Prefix.

en: This should describe the preparer of the CD, usually with a mailing address and phone number.
tr: Burada CD yi oluşturanın Email ve telefon numarası yazılabilir.

en: This should describe the publisher of the CD, usually with a mailing address and phone number.
tr: Burada CD yayıncının Email ve telefon numarası yazılabilir.

en: This specifies the path and filename of the boot catalog. This file is required to make a bootable CD and will be automatically generated by mkisofs. If you are not sure just keep the default setting.
tr: Önyükleme kataloğun dizin ve dosya ismini belirtir. Bu dosya mkisofs tarafından otomatik olarak oluşturulur ve CD den önyükleme yapabilmek için gereklidir. Emin değilseniz varsayılan ayarı kullanın.

en: This test release does currently not
    support copying of CD-Extra.
tr: Bu test sürümü CD-Extra kopyalama işlemini desteklemiyor.

en: Total Size:
tr: Toplam büyükl.:

en: Total space available:
tr: Kullanılabilir alan:

en: Total:
tr: Toplam:

en: Track "%s" does
    not fit to the currently inserted CD. Therefore verification
    is impossible. Unselecting this track...
tr: İz "%s"
     sürücüde bulunan CD ile uymuyor. Dolayısıyla karşılaştırma mümkün değil. İz seçilmemiş hale kılınıyor.

en: Track title
tr: İz başlığı

en: Track:
tr: İz:

en: Tracks
tr: İzler

en: Tracks successfully read
tr: İzler başarıyla okundu

en: Tracks successfully verified
tr: İzler başarıyla karşılaştırıldı

en: Tracks successfully written
tr: İzler başarıyla yazıldı

en: Tracks to verify
tr: Karşılaştırılacak izler

en: Tracks to write
tr: Yazılacak iz sayısı

en: Tracks:
tr: İzler:

en: Type
tr: Tipi

en: Type:
tr: Tür:

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Update
tr: Güncellendir

en: Update Session view
tr: Oturum görüntüsünü güncellendir

en: Used/Available:
tr: Kullanılmış/kullanılır:

en: Vendor
tr: Üretici Firma

en: Verbose
tr: Ayrıntılı

en: Verify CD
tr: CD karşılaştir

en: Verify Tracks
tr: İzleri karşılaştır

en: Verify aborted...
tr: Karşılaştırma işlemi kesildi...

en: Verify options
tr: Karşılaştırma seçenekleri

en: Verify selected tracks
tr: Seçili izleri doğrula

en: Verify tracks
tr: Izler karşılaştırılıyor

en: Verify-Error:
tr: Karşılaştırmada hata:

en: Verifying %d/%d:
tr: Karşılaştırılıyor %d/%d:

en: Verifying audio track %d/%d [%s]
tr: Ses izi karşılaştırılıyor %d/%d [%s]

en: Verifying audio track %d/%d failed
tr: %d/%d ses izi karşılaştırmada hata

en: Verifying data track %d/%d [%s]
tr: Veri izi karşılaştırılıyor %d/%d [%s]

en: Verifying data track %d/%d failed
tr: %d/%d veri izi karşılastirmada hata

en: View:
tr: Görünüş:

en: Volume Id:
tr: Birim etiketi:

en: WORM
tr: WORM cihazı

en: Warn before overwriting images
tr: Varolan bir Image dosyayı yazdırmadan uyar

en: Warning: CDDB-logout failed
tr: Uyarı: CDDB den çıkıs başarısız

en: Warning: No DSP-device configured.
tr: Uyarı: DSP-chihazı tanımlanmadı

en: When you are satisfied with the tracks and the order you set for writing (use drag'n'drop to reorder them), click here to transfer the selection to the write menu.
tr: İzlerin seçiminden ve sırasından memmun iseniz (drag'n'drop sayesinde sıralamayı değiştirebilirsiniz), bunları yazma menüsüne aktarmak için buraya tıklayın.

en: Write CD
tr: CD Yazdır

en: Write CD in Disk-At-Once mode. This will create an exact copy without any pauses between tracks. Currently doesn't work with all supported writers.
tr: Bir CD yi Disk-At-Once (DAO) modüsünde yazar. Bu CD nin izler arasında ara olmaksızın birebir kopyasını oluşturur. Bu desteklenen her yazıcıda çalişmaz.

en: Write CD in Track-At-Once mode, but eliminates the 2 second pause. So this looks very much like a DAO-CD, but only works for some TEAC/Traxdata-writers.
tr: CD yi 2 saniyelik ara bırakmadan Track-At-Once modüsünde yazar. Böyle yazılmış bir CD DAO modüsünde yazılmışa benzer, ancak bazı TEAC/Traxdata yazıcılarında çalışır.

en: Write CD in Track-At-Once mode. Generates a 2 second pause between each track, but is supported on all writers.
tr: Bir CD yi Track-At-Once  modüsünde yazar. Bu izler arasında 2 saniyelik bir ara kalmasına neden olur, ama her yazıcıyla çalışır.

en: Write Device:
tr: Yazıcı cihaz:

en: Write Mode:
tr: Yazılım Modüsü:

en: Write Tracks
tr: İzleri yaz

en: Write all selected track to a CD-R/RW.
tr: Bütün seçili izleri CD-R/RW ye yazar.

en: Write parameters
tr: Yazılım seçenekleri

en: Write session on-the-fly
tr: Oturumu on-the-fly şeklinde yaz

en: Write the CD in such a way, that it is possible to append further data (in a new session) at a later time. Please note that for the first session you need 22 MB extra space on the CD-R/RW and all additional sessions take 13 MB extra each.
tr: Bir CD ye sonradan verilerin kayıt etme imkanı verir (yeni bir oturumda). İlk oturumdan sonra 22MB ve sonraki oturumların sonunda 13MB ek yer gerekli olduğunu unutmayın.

en: Write tracks
tr: İzleri yaz

en: Write-Error:
tr: Yazılış hatası:

en: Writes all tracks specified by the TOC file to a CD.
tr: TOC dosyasında belirtili olan bütün izleri CD ye yazar.

en: Writes any tracks from your harddrive in an arbitrary order to a CD-R/RW.
tr: Harddiskteki izleri belirli bir sıra olmaksızın CD-R/RW ye yazar.

en: Writes tracks to a CD-R/RW. Will read the tracks from the harddrive or copies them on-the-fly from a CD in a CD-Reader.
tr: Izleri boş CD-R/RW ye yazar. Izleri harddiskten yada direk CD den kopyalar.

en: Writing %d/%d:
tr: Yazılıyor %d/%d:

en: Writing aborted...
tr: Yazılım işlemi kesildi...

en: Writing audio track %d/%d [%s]
tr: Ses izleri yazılıyor %d/%d [%s]

en: Writing data track %d/%d [%s]
tr: Veri izleri yazılıyor %d/%d [%s]

en: Yes
tr: Evet

en: You don't have permission to read all the track-files or
    the tracks are not regular files on the hard drive.
tr: Bütün izler için okuma izniniz yok
    .yada bu izler geçersiz

en: Your CD-Writer did not accept the CUE sheet needed for
    DAO writing. This could mean that cdrecord does not support DAO
    with your writer. Select TAO mode and try again.
tr: Yazıcınız DAO modüsü için gerekli olan CUE-sheet i kabul etmedi.
    Bu cdrecord un sizin yazıcınız için henüz DAO desteğinin
    olmamasından kaynaklanabilir. Bu durumda TAO-Modüsünü seçin

en: always
tr: her zaman

en: at events:
tr: Başka durumlarda uyar:

en: audio track
tr: Ses izi

en: biggest available block of that:
tr: Kullanılabilir en büyük öbek:

en: data track
tr: Veri izi

en: internal speaker
tr: internal hoparlör

en: never
tr: asla

en: on completion
tr: bitişte

en: on warnings
tr: uyarılarda
